Japp!Har du något recept? Flödar över av både tomater och basilika nu och inga planer för lunch i morgon..
Brukar använda detta recept.
https://www.zeta.nu/recept/spaghetti-med-ugnsrostade-korsbarstomater/
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Japp!Har du något recept? Flödar över av både tomater och basilika nu och inga planer för lunch i morgon..
En till nattjobbare?Två säkerhetsbedömningar är klara. Förhoppningsvis är de två resterande lika smidiga![]()
Ja, uppenbarligen om man läste lite högre upp...En till nattjobbare?
Jag verkar också hungrig av mig inatt. Det där varierar himla mycket hos mig. Men jag sitter hemifrån och jobbar inatt så det går ju att småäta tyvärrBörjar känna mig hungrig. Är dock, för mig, lite tidigt att äta redan nu. Gör nog klart de fyra säkerhetsbedömningarna först![]()
En till nattjobbare?
Natt fem av sex i rad. (De två första på övertid.) Skönt med friidrotts-VM så jag har underhållning![]()
Jag sticker emellan med lite småplock i köket samtidigt som jag knatar förbi kontoret som ligger precis intill och kollar larmen var och varannan minut.Natt fem av sex i rad. (De två första på övertid.) Skönt med friidrotts-VM så jag har underhållning![]()
Låter helt sjukt, hur ska du öht kunna vända rätt på dygnet med de passen?Segt. Hade schema på 7 nätter i rad förr. Men det var helt ok ändå. Fick igen det i längre ledigheter.
Nu har jag iofs 12h pass så 7 i rad hade varit tufft då tycker jag. Tror vi hade 9 timmar på andra jobbet.
Mina senaste två veckor (inkl denna då) har varit såhär.
2 nattpass
2 lediga nätter
3 nattpass
2 lediga nätter
2 nattpass.
Rätt skönt med lite återhämtning emellan.
Jag gillar det. och man låter helt enkelt bli att vända dygnet helt. Utan är uppe halva natten typ.Låter helt sjukt, hur ska du öht kunna vända rätt på dygnet med de passen?
Ni är inte ensamma nattjobbareEn till nattjobbare?