Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
På tal om våg och att väga sig..
Hur ofta väger ni er?
Jag väger mig max en gång om året, brukar bli innan påsk..
På tal om våg och att väga sig..
Hur ofta väger ni er?
Jag väger mig max en gång om året, brukar bli innan påsk..
Just nu är jag hes p.g.a. ha peppat och hetsat tjejer på en clinic i stigcykling som jag varit ledare för. Väldigt kul att se hur tjejerna utmanar sig själva och kör sånt de kanske inte trodde att de vågade!
Är det tjejhelgen med Bergslagstramp?
Aldrig, då jag är rädd att snöa in på siffror och spä på mina mindre sunda tankar om min kropp, kroppsform och storlek. Sist jag blev tvungen att väga mig mådde jag dåligt och var besatt av siffrorna i flera veckor efteråt, så jag försöker hålla mig så långt ifrån allt vad mått heter som möjligt.På tal om våg och att väga sig..
Hur ofta väger ni er?
Jag väger mig max en gång om året, brukar bli innan påsk..
Helst aldrig, av samma anledning som Mineur.På tal om våg och att väga sig..
Hur ofta väger ni er?
Jag väger mig max en gång om året, brukar bli innan påsk..
Handstående verkar skitkul. Men hur gör man? Börjar man mot en vägg, eller mitt på golvet? Nån som passar? Och hur kommer man upp liksom? Tar man fart eller reser långsamt?@Ninnurur Jag tog mig iväg ändå.Har ännu svårare att ta mig iväg på promenader tyvärr. Kroppen kändes tung men fick till ett bra pass ändå. Och kom upp i handstående hela tre gånger!!! Tjoho vad glad jag är för det! Här ska jobbas på handstående. Sjukt jobbig övning må jag säga. Varenda muskel får ju jobba.
Bra! Det behöver han@WS6 - jag väger mig varannan vecka på xtra. Alltid samma våg. Det är en sån där som har koll på fett och sånt också. Men det är ju för att jag är mitt i en stor viktnedgångsprocess också.
*kl*
Gårdagen bjöd på 4 timmars badande med tre barn = trött Ninnurur. Men jag åkte ändå till stallet i god tid innan grillfesten och var ute och sprang 2,8 km, vilket innehöll 4 ggr upp för en galoppbacke
Sen fastnade jag hos pojke på vägen hem och tittade på World Trade Center så jag kom hem alldeles för sent och har sovit alldeles för lite. Men jag ska pallra mig iväg till stallet snart igen ändå. Och ja @cili jag ska massera pålle idag!![]()
Handstående verkar skitkul. Men hur gör man? Börjar man mot en vägg, eller mitt på golvet? Nån som passar? Och hur kommer man upp liksom? Tar man fart eller reser långsamt?