LenaH tror jag verkligen på som tjuv då jag är rätt säker på att godisklubba siat henne.
Ferrari har jag tidigare hållt som god då jag varit säker på att hon var siare. Det visade det sig nu att hon inte var, vilket gör mig lur på hennes roll. Skulle potentiellt sätt kunna vara den andra tjuven, men känns dumt att först låtsas vara siare och sedan dra ögonen till sig genom att vara med och lyncha siaren? Kan ju vara så också att Ferrari trodde godis var vanlig bybo. Kan även tänka mig Ferrari som psykopat faktiskt, pga hennes alibi genom rösterna på hemlig och att hon verkade vara siare. Kan ju vara så att ulvarna var såpass säkra på inbrottstjuven nu så att de kände att de kunde offra psykopaten för större chans att den drar med sig mästertjuven, och sedan käka inbrottstjuven. Fast det känns krångligt, jag vet inte..
cirkus har kännts god hela leken och jag väljer att fortsätta se henne så, annars får jag för många i mina lyor.. Skulle dock vara en kul twist om cirkus faktiskt är tjuv, då hon drivit ganska hårt mot flera som tjuvar. Skulle dock möjligtvis förklara varför hon godförklarade Lena så snabbt. Hoppas dock hon är god.
Aliisa litar jag inte alls på. Skulle kunna vara vad som helst, men magkänslan säger ulv. Finns dock inte så jättemycket att gå på.
glömmerallt har jag placerat i lyan efter räddningen på hemlig.
Artline har seglat upp som möjlig tjuv i mina ögon efter jag läst lite citat av henne. Skriver här att godis antingen skulle kunna vara siare eller ulv. Antyder även att Lena skulle kunna vara god om jag läser rätt? Möjligt att de sitter i tjuvlyan tillsammans.
Jag tänker att tjuvarna hellre ville ha ut en god än ulv.. Det gör Lena rösterna intressanta.
Jag har ett svagt minne av att godis igår skrev att hon inte trodde hemlig var pyskopat och att hon var bombsäker på att hemlig var ulv. Den enda som kan vara bomsäker är siare och en ulv.
Sedan röstar hon på godis eftersom hon var för säker och får henne då till ulv. Tycker det är lite suspekt att först säga att godis är möjlig siare och sedan hänga med på att lyncha henne.
artline röstar på godisklubban
pågrund av att jag tror hon kan vara ulv med Habina och eftersom hon verkade lite väl säker på att hemlig inte är pyskopat.
Gabby_Ossi röstar på glömmerallt som hon tror är ulv i senaste röstningen, och hoppar inte på rösterna på godisklubba. Har inte gett så stort intryck hos mig, men ger mig inte onda vibbar vid första anblick.
Mirtai känns för mig som ganska drivande mot tjuvarna, vilket gör att jag tror att hon är god eller ulv. Ingen jag kommer rösta på idag då jag vill ha ut en tjuv.