Trist!Nähe, ingen dejt längre idag då, eller någon annan dag. Han kände inte "det".
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Trist!Nähe, ingen dejt längre idag då, eller någon annan dag. Han kände inte "det".
Nähe, ingen dejt längre idag då, eller någon annan dag. Han kände inte "det".
Jag har lagt till på min pres - sist i den - att jag hellre vill ha mail än gilla, och inte mail med "vad händer ikväll" (och förklarat varför). Jag har tom gett enkla förslag på vad det kan skriva istället.
Jag raderar mail efter mail med "vad händer hos dig då?"...
Ja vad förväntar sig folk att man ska säga? Även de gånger jag försöker svara nått som kan leda till vidare samtal så brukar nästa svar vara lika intetsägande.
Tacka vet jag mail med kul tankar om gemensamma beröringspunkter, anekdoter eller länkar till kul saker!
Samma här. Och frågor om Kik, vilket det står redan i min profil att jag inte har.Jag raderar mail efter mail med "vad händer hos dig då?"...
Håller med.Jag har lagt till på min pres - sist i den - att jag hellre vill ha mail än gilla, och inte mail med "vad händer ikväll" (och förklarat varför). Jag har tom gett enkla förslag på vad det kan skriva istället.
Jag raderar mail efter mail med "vad händer hos dig då?"...
Och dessa; Jag gillar din presentation, intressant profil, gillar din text! utan att kunna nämna något specifikt tolkar jag bara som massmail. Ibland är jag elak och frågar vad de syftade på.Håller med.
Om jag skriver till någon så läser jag profilen och skriver något med hänvisning till den dvs vad som gjorde att jag fastnade.
"Hej! Jag gillar också djur!"
Japp!Brukar ni googla era dejter innan ni träffar dem?
Ack om jag finge ett sådant någon gång...Tacka vet jag mail med kul tankar om gemensamma beröringspunkter, anekdoter eller länkar till kul saker!
Brukar ni googla era dejter innan ni träffar dem?
Ja.Brukar ni googla era dejter innan ni träffar dem?
JaBrukar ni googla era dejter innan ni träffar dem?
Jag gjorde inte det. Vad skulle syftet vara?Brukar ni googla era dejter innan ni träffar dem?