pepp
Trådstartare
Namn till exempel lämnar jag inte till alla kunder. Antar att det är en rätt basic grej att ha med på Tinder? Jag har inte sett appen mer än en gång för tre år sen.
Man har sitt förnamn jo
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Namn till exempel lämnar jag inte till alla kunder. Antar att det är en rätt basic grej att ha med på Tinder? Jag har inte sett appen mer än en gång för tre år sen.
Med min tinderdejt (tänker kalla honom det precis hur länge jag vill) på hans nördiga hobby just nu. Det finns nog fasen inget attraktivare för mig än människor i situationer de brinner för, är helt avslappnade i och behärskar fullt ut!
Du har så rätt i det!Med min tinderdejt (tänker kalla honom det precis hur länge jag vill) på hans nördiga hobby just nu. Det finns nog fasen inget attraktivare för mig än människor i situationer de brinner för, är helt avslappnade i och behärskar fullt ut!
Va är det för nördig hobby ?![]()
Va är det för nördig hobby ?![]()
Du har så rätt i det!
Jag älskar när någon brinner för något och verkligen är duktig på det de gör. Dejtade en duktig violinist ett tag för några år sedan, rejält attraktivt. Förutom mitt ex dejtar jag en annan musiker nu som också är otroligt duktig och engagerad.
Jag har många konstnärskollegor som är nära vänner till mig, även om jag inte tycker det är attraktivt att se när de arbetar så tycker jag ändå att det är vackert och härligt att se på.
Jag vill bli imponerad av den jag träffar och gärna att hen också blir imponerad av mig, det tycker jag om. Inser hur elitistiskt det blir nu, men jag vill nog inte bara att hen brinner för något, jag vill att hen är duktig på det hen gör också.
Oftast hänger det dock ihop.
Vad spelar det för roll?
Förstår hur du menar!Hmm, jag har faktiskt inte tänkt det som elitistiskt för min del. För mig är det nog mer engagemanget och inlevelsen på något vis. Känner nog igen mig mycket i min passion för hästar/min häst. När någon är trygg i sin röda tråd på något vis. Det gillar jag!
Ingen, var bara nyfiken.Vad spelar det för roll?
Förstår hur du menar!
För mig kan det dock närma sig gränsen till elitistiskt då jag nog finner just den där duktiga biten som mest attraktiv, att jag blir hänförd över förmågan typ.
Väldigt intressant att läsa, tack för att du delade med dig. Känner igen mig väl i det där du skriver om att gå för långt för att skydda sig själv. Eller ja, sitt ego då. Sen helgen har det verkligen satt tankar i spinn om vad jag är kapabel till och varför. Jag känner som sagt inte igen mig själv och det är nog faktiskt första gången som jag någonsin känt så. Det är lite läskigt.
Jag ska komma ihåg det. Tack. Just nu känns en relation lite orealistiskt. Känner mig bara fet, äklig och fel. men mår nog bättre snart.Förresten @Tranan jag tror jag påpekade detta för dig någon gång för längesedan när jag upplevde att du lite pratade ner dina nördigheter. Don't!
Spinner vidare. Att jag skrev nördig var mer för att det automatiskt inte är något "coolt och credigt", det är liksom inte alls en avgörande faktor utan det är personen i situationen som ger en bra känsla.
Så tråkigt! Vi är nog alla där ibland.Jag ska komma ihåg det. Tack. Just nu känns en relation lite orealistiskt. Känner mig bara fet, äklig och fel. men mår nog bättre snart.
Jag ska komma ihåg det. Tack. Just nu känns en relation lite orealistiskt. Känner mig bara fet, äklig och fel. men mår nog bättre snart.
Exakt.
Vi är hästnördar, din kollega har sitt nörderi som jag finner attraktivt.
Det spelar inte så stor vad det är, bara det att vara riktigt engagerad i något.
En kompis till mig håller på med war hammer. Helt obegripligt för mig men han är jäkligt duktig och brinner för sitt intresse, en riktig nörd.
Tycker det är jätteintressant och spännande att lyssna när han berättar och titta på det han skapat.
Själv är jag svag för duktiga o påhittiga hantverkare.Förstår hur du menar!
För mig kan det dock närma sig gränsen till elitistiskt då jag nog finner just den där duktiga biten som mest attraktiv, att jag blir hänförd över förmågan typ.