@Koppen, varför sätter du Habina på goda sidan? Myrten frågade detsamma, men jag har inte sett att du svarat.
För egen del tycker jag
Hedinn känns väldigt neutral. Detta för att vi har väldigt samma tankar. Hon reagerar på saker jag själv reagerar på och verkar rent allmänt ifrågasättande och komma med bra teorier. Jag tycker faktiskt att det verkar som att hon letar onda. Får i alla fall inga ondvibbar från henne i nuläget, så neutral som sagt.
Tvärtom vad Koppen tycker, tycker jag att Hedinn inte hakar på andras teorier, utan kommer med en hel del egna.
Jag tycker fortsatt
Snurrfian är märklig, för hennes teori om att Myrten skulle räddningsrösta dag1. Det känns som ett löst skott. Jag vet som sagt inte om Myrten och Snurrfian har spelat tidigare, men Snurr borde vara medveten om att Myrten är erfaren. Och erfarna brukar inte räddningsrösta.
Av samma anledning är jag lite tveksam till
cirkus teoriande. Jag tycker bitar av hennes teori är rätt långsökt, att ulvarna skulle köra så mycket taktik redan första dagen. Min erfarenhet är att ulvar snarare börjar tänka på taktik mycket senare i leken, och mest "goes with the flow" vid start. Sedan förstår jag ärligt talat inte riktigt teorin mot FiaM och Snurrfian, eftersom jag inte upplevt att någondera har "tagit tillbaka" sina röstmotiveringar från dag 1. Detta är inget som säger att cirkus måste vara ond dock, men jag förstår faktiskt inte teorierna. Jag vet inte var jag ska placera henne.
I övrigt håller jag med Hedinn om
Idahoe, att Idahoe har flytit med rätt mycket i leken. Nu vill jag egentligen inte säga något om någon som har få teorier, eftersom mitt eget teoriande inte känns på topp direkt. Men om de inlägg Hedinn citerade är de enda teorier Idahoe har haft i leken, så är det rätt knapphänt. Så ja... Jag vet inte.
Jag tycker den här leken är skitsvår. Känner mig också ringrostig.