Min presentation på HP:
"
Särbegåvad nörd med förkärlek till brittisk humor, etologi och psykologi. Ateist, feminist, klart vänster och står fast vid allas lika värde och rättigheter.
Driver eget företag som vallhundstränare och fårklippare, har varit egenföretagare sen tonåren och trivs ypperligt med det livet. Läser gärna och ser ofta en bra serie till middagen, men allra oftast står jag på ett fält med en visselpipa, mina vallhundar och en skock får.
Bor i det egenbyggda hemmet, i en fd lada på gården där jag växte upp. Trivs som bäst omgiven av djur och natur med alla möjligheter det ger i form av odling, djurhållning och fantastiska stjärnhimlar. Lever med 4 border collies, en flock ankor samt några får och hästar.
Söker nån att lära mig nått av eller göra kul saker med. Trivs med livet som det är, är inte speciellt romantiskt lagd och har konstaterat att det där med samlevnad inte är min grej. Däremot kan det ju vara trevligt att vara två och göra saker ibland - vandra, ha snöbollskrig, avnjuta seriemaraton eller bara snacka. Och alla förhållanden är väl seriösa, även om det "bara" handlar om vänskap? Den som lever får se vart livet leder."
Får detta mail:
"Tror du har många romantiska influenser inom dig !! Gäller bara locka fram dom bär man minst anar !! Ser många låvande saker inom dig fina tjej ! Kram !!"
FFS mänskligheten
![Banghead :banghead: :banghead:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
![Banghead :banghead: :banghead:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)