Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Alla tar saker för givna. Det hoppas jag att vi kan vara överrens om.
Jag har verkligen inte glömt.
Varför får du det intrycket?
Då är jag en jävla mansgris för jag tar notan om jag inte skulle dejta Annika Falkengren då kan hon ta denKL
Rätt intressant det här om jag synar mig själv. Ibland är jag så mycket mansgris att och spelar med i könsspelet. Ja jag har bjudit på dejter.
Vissa andra dagar är jag mycket mer jämställd för då har jag inte betalat.
Som väldigt mycket annat i den här tråden så tycker jag att många övertolkar saker vansinnigt mycket.
Då är jag en jävla mansgris för jag tar notan om jag inte skulle dejta Annika Falkengren då kan hon ta den
Fast tar du notan för att du är man? Eller av någon annan anledning?
Jag kan bara tala för mig själv. Om jag vill träffa en person en gång till så tar jag notan - för då hoppas jag att personen vill träffa mig igen (eller jag kanske har betalningen som en gisslan - skitsamma det får jag ta) och då kan den ta notan. Nu är jag inte ute i dejtingdjungeln, men jag gör så när jag träffar nån jag vill träffa igen kompis, vän, släkt you name it.
jag hade inte brytt mig i att jag betalat allt om det inte blev fler dejter (eller som i mitt fall bara att man träffas igen), det är hamnar på shit-happens kontot. Men du har rätt i det med motprestation litegrann, fast vill den andra inte träffas så ...skitsamma liksom.
Jag tycker verkligen att det är hemskt att en man ska känna att han borde ta notan/tar notan just bara för att han är man.
Det faktum att jag är man är säkert en delförklaring till att jag ibland har tagit notan.
Och just det tycker jag är gräsligt.
Jag har en väninna som äter ute ganska ofta, med sin man.
I MINST 75% av fallen så läggs notan framför mannen trots att det alltid är hon som ber om den.
Det är verkligen gräsligt.
Det vet jag inte. Jag är inte man.
Det är inte heller så att jag tycker det är hemskt om en man tar notan rent generellt, men gör han det av den enda anledningen att han är man s tycker jag att det är rubbat, typ alla andra anledningar är bättre. Nästan
Det vet jag inte. Jag är inte man.
Det är inte heller så att jag tycker det är hemskt om en man tar notan rent generellt, men gör han det av den enda anledningen att han är man s tycker jag att det är rubbat, typ alla andra anledningar är bättre. Nästan
Jag svarade på TomasN's post:
Och just det tycker jag är gräsligt.