Nån har gett ett litet barn en flöjt av något slag och släppt ut dem på balkongen. Det har tutat oavbrutet i 45 minuter![]()
De har mer troligt slängt ut ungen och låst balkongdörren
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Nån har gett ett litet barn en flöjt av något slag och släppt ut dem på balkongen. Det har tutat oavbrutet i 45 minuter![]()
Det här är helt stört. Så bakåtsträvande
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/s...-dras-in-sa-drabbas-sverige-av-trumps-politik
Det kan inte jag heller, men det är jag fullt medveten om vid det här lagetAtt jag köpte påskgodis på vägen hem för att fira att jag blivit av med gipset. Nu nallar jag på det. Uppenbarligen kan jag inte ha godis hemma.
Köpte du inte hem det till dig?Att jag köpte påskgodis på vägen hem för att fira att jag blivit av med gipset. Nu nallar jag på det. Uppenbarligen kan jag inte ha godis hemma.
Köpte du inte hem det till dig?
Ah..Men det är ju bara några dagar som diffar...så i min värld inget att bry sig om.Jo men jag sparar det till påsken, eller ja, det ska sparas till påsken.
Ah..Men det är ju bara några dagar som diffar...så i min värld inget att bry sig om.
Bra..Då har du endast flyttat fram påsken några dagar.Jag ska inte äta godis, men några gånger om året så tillåter jag mig det, påsk, midsommar, jul/nyår.
En arbetskamrat gav sonen en brandbil med siren. Det var ett misstag.Jag hade vänner i musiksvängen som brukade ge varandras barn ett trumset i present![]()
Lite av nykter alkis? Godis tar så stor plats i ditt huvud att du måste "unna dig"? Fast du inte bör röra det.Jag ska inte äta godis, men några gånger om året så tillåter jag mig det, påsk, midsommar, jul/nyår.
Lite av nykter alkis? Godis tar så stor plats i ditt huvud att du måste "unna dig"? Fast du inte bör röra det.
(![]()
)
Lördag? Det är tisdag.... förlåt men du gar just skrivit att du inte kan ha hemma för du redan nallar av detLite lördagsgodis skulle jag säga. Eftersom jag vet att jag får äta det vid några få, speciella tillfällen kan jag avstå resten av tiden.
Lördag? Det är tisdag.... förlåt men du gar just skrivit att du inte kan ha hemma för du redan nallar av det
Fast grejen är ju den att du inte kan låta bli resten av tiden?Lite lördagsgodis skulle jag säga. Eftersom jag vet att jag får äta det vid några få, speciella tillfällen kan jag avstå resten av tiden.
I en diabetikers värld ska det inte ens finnasAh..Men det är ju bara några dagar som diffar...så i min värld inget att bry sig om.
Fast grejen är ju den att du inte kan låta bli resten av tiden?
Köp inget mer nu då.Näh, därför jag inte borde köpt det innan fredag/lördag.