Exakt 30 dagar tills jag åker! Jag börjar bli lite nervös över själva resan men har inte ångrat mig en sekund, och jag längtar så mycket! 10 dagar är inte så mycket men det är betydligt mer än ingenting, och mer tid tillsammans än vi haft förut.
Vissa framsteg verkar göras, jag blev medbjuden på ett bröllop inom familjen när jag är där och då känns det som att jag iallafall accepteras lite. Framsteg kommer väl alltid med baksteg och det där med klänning verkar bli ett sånt
![Meh :meh: :meh:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Någon direkt dress code verkar inte finnas utan jag ska ha "nice dress", tack för ledtråden. Har en jag tänkt ha och så skickade jag också bild på en lite mer fancy bara för att få veta vilken nivå jag ska lägga mig på, men enligt mamman är sånna klänningar tydligen bara för smala personer och alla som väger mer än 54kg är tjocka
![Wtf :wtf: :wtf:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Jag är iallafall glad över att han står upp för mig och försvarar mig mot sin mamma, annars hade det här aldrig funkat för mig.
(och lite sugen är jag ju på att ha den klänning jag tydligen är alldeles för tjock för. In your face liksom
![Devil :devil: :devil:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
)