Framförallt första citatet tycker jag mig läsa in att Ileo försvarar q. Kanske bara är jag som tänker så?
G_O lade tredje rösten på q igår, vilket jag inte tror en tjuvkompanion skulle göra. Kanske en ulv, men nä, jag vill nog än så länge hålla G_O åt det godare hållet.
Paddington gick emot strömmen igår och lade första rösten på Snurrfian. Varför inte på q? För att hon själv är kollega med q? (Men var sätter då det Ileo? :gah
LenaH följer med en röst på Snurris. Det är så tidigt efter, likaså Artlines röst på Snurris, så jag vet inte om de hunnit se varandras röster.
Även om borgmästaren röstade på Snurris igår så blev det flest röster på q, så jag tror och hoppas att borgmästaren inte slösat sin röst där igår. I och med att häxan är ute sen DL1 så har ju alla röster värde.