Sv: Sorg i huset.
Samma här.
Jag skulle behålla hunden och låta bli att skaffa fler katungar.
Samma här.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Jag skulle behålla hunden och låta bli att skaffa fler katungar.
Mitt fel? Hade det varit ute hade jag kunnat accepterat det, men inomhus i ett rum där de absolut inte får vara och inte har varit i när jag inte varit hemma under de senaste 4 åren. De hade nyss fått mat. Jag kan inte acceptera det och omplacera henne hur ska jag då skriva, omplaceras för att hon hade ihjäl min kattunge på 9 veckor?
Nej, som det ser ut nu, blir det vetrinären på torsdag!
Jag anser att den som har ihjäl en i flocken, inte har alla hemma.
Hon vet att katterna bor där och att hon ska ge fan i dom, dom bode trots allt där långt innan henne.
Men om du redan har bestämt dig, vad ska du då ha råd i tråden för?
Jag tycker att du förmänskligar dina hundar något fruktansvärt. För dom är katter och inte hundar, katter är katter och det KAN gå snett. Att avliva en hund för att den hade ihjäl en katt är en ren egoistisk handling, speciellt när du inte sett händelseförloppet.
Det som hände var tragiskt naturligtvis, men helt naturligt.
Ja men de har bott med varandra i fyra år, tiken tog hand om de när de var små och var med och tvättade den som dog när den var mindre. Katterna var här först så de stannar iaf.
jag tror att om de hade varit eran katt så hade ni känt samma sak,
Ja det var det![]()
Det var inte roligt, vill aldrig vara med om det igen och jag tror att om de hade varit eran katt så hade ni känt samma sak, hade jag haft en gevär igår så hade inte någon av hundarna legat i hallen nu, var så förbannad, ledsen och chockad.
För att jag ville veta vad ni trodde, varför hon gjorde som hon gjorde. Men jag vet att det är något fel på henne om hon gör så.
Hade det varit eran katt så hade ni också tänkt så, det vet jag.
Är inte roligt att torka blod och ta reda på en liten kattunge.
Hade det varit en björn som tagit eran hund eller en varg hade nu också regerat att det är naturen?