Stapelvara i min frys...Jag måste nog shoppa glass idag![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Stapelvara i min frys...Jag måste nog shoppa glass idag![]()
Jag har för liten frys!Stapelvara i min frys...![]()
Tjoho!Jublar! Veterinären ringde och knölen på min flatkille var en fettknuta![]()
Bra att du startade en ny tråd @Ninnurur , älskar denna tråd ! Kram till dig , har samma historia som dig , varit bedömd efter vikten sedan dagistiden, och inte för den jag varit som person, om de bara visste hur de skadar en människa för livet, barn kan vara hemskaJag ska försöka släppa ångesten och sova med A nära mig![]()
Det var ju faktiskt ganska underhållandeJag dör lite
Bilföretaget har skickat in sitt svar nu till arn efter tredje påtryckningen från dom där dom hänvisar till att dom gjort ett misstag när dom skrev att jag skulle ha garanti på bilen så nu gäller inte den eftersom månaden redan har gått och dom behöver då varken laga den eller reklamera den.
Arn bad mig svara och jag hänvisade lite snyggt till konsumentköplagen och påpekade att vi har ett skriftligt köpeavtal på garantin och att man inte kan "komma på" i efterhand att det inte ska gälla![]()
Alltså det här gjorde min dag![]()
Visst vore detDet var ju faktiskt ganska underhållandeTänk så praktiskt om man bara kan ändra sig gällande skrivna avtal?
![]()
Bra att du startade en ny tråd @Ninnurur , älskar denna tråd ! Kram till dig , har samma historia som dig , varit bedömd efter vikten sedan dagistiden, och inte för den jag varit som person, om de bara visste hur de skadar en människa för livet, barn kan vara hemska![]()
Åh, glukosbelastning är vidrigt!Ska upp till frysen på ovanvåningen och plocka ner några lussekatterEfter att ha haft matförbud sedan 22 igår kväll så är jag hungrig och godissugen, så nu när glukosbelastningen är gjord så ska jag äntligen frossa
![]()
var väl inte så mycket alkohol i version 9 heller? Mest glögg och chips tycker jagJag tycker det har varit för lite alkohol i den här tråden, eller hur @tornblomma![]()
Åh, glukosbelastning är vidrigt!![]()
Jag tycker det har varit för lite alkohol i den här tråden, eller hur @tornblomma![]()