Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Ja då är det så att om du ställer in att bara folk du gillat kan se dig så. Men har du den versionen så kan du väl även se vilka som har gillat dig?Va? Alltså det är en inställning i appen (premiumversionen) - bara personer man själv redan likat kan se ens profil. Dvs det kan inte finnas några likes från personer som jag inte likat redan.
De likesen kan ha kommit från innan du ändrade inställningen. Gjorde du det de första du gjorde när du startade kontot ?
Du får ha i åtanke att du har en boost direkt när du startar kontot. Vilket gör att du visas för ganska många i början.
Ja då är det så att om du ställer in att bara folk du gillat kan se dig så. Men har du den versionen så kan du väl även se vilka som har gillat dig?
Ah ok har väldigt dålig koll på olika versionerna.Nä, då måste man ha gold, jag har bara haft plus (heter det väl, tror jag skrev premium i förra inlägget).
Nä, hade den inställningen från början. Det var att jag insåg att den inställningen fanns som gjorde att jag vågade skaffa en tinderprofil överhuvudtaget.![]()
Nu har jag svept tills jag hade svept höger på 25 stycken, vet inte exakt hur många det blev men kanske 200. På vägen hade jag fått 6 superlikes. Nu låter vi telefonen ligga lite för att se hur många matches det blir (blev 10 direkt) och hur många meddelanden vi får.
Nej men matcha inte underkläderna och raka inte benen då jinxar du. Städa är okSka på AW i morgon och hoppas att tjejen som försökte på jobbet är där, Dålig mottagare och rostig antenn.
Men nu är frågan om jag städar lägenheten försvinner möjligheten att jag får någon hem då?
Från de att du skaffade Plus menar du ?
Tycker det verkar lite kontraproduktivt med funktionen att bara synas för de man har gillat. Kan kanske låta bra, men säg att 20%av de olika könen sitter bakom gömda profiler och kommer således missa varandra.
Matcha underkläderna? menar du att inte matcha strumpor med kallingarna?Nej men matcha inte underkläderna och raka inte benen då jinxar du. Städa är ok![]()
Det är fri tolkning som gäller, bästa är väl att undvika kalsonger och strumpor helt för att vara på den säkra sidan.Matcha underkläderna? menar du att inte matcha strumpor med kallingarna?
Nä, menar att jag skaffade tinder när jag insåg att det fanns tinder plus och den inställningen.
Swipar du enbart på tjejer eller killar också ?Nu har jag svept tills jag hade svept höger på 25 stycken, vet inte exakt hur många det blev men kanske 200. På vägen hade jag fått 6 superlikes. Nu låter vi telefonen ligga lite för att se hur många matches det blir (blev 10 direkt) och hur många meddelanden vi får.
Nu var det bara killar. Tjejer får jag sällan superlikes från ifall det inte är någon sorts trekantsgrej.Swipar du enbart på tjejer eller killar också ?
Tror jag skipar resten också, det blir nog bäst!Det är fri tolkning som gäller, bästa är väl att undvika kalsonger och strumpor helt för att vara på den säkra sidan.
Du får ju städat i allafall!Ska på AW i morgon och hoppas att tjejen som försökte på jobbet är där, Dålig mottagare och rostig antenn.
Men nu är frågan om jag städar lägenheten försvinner möjligheten att jag får någon hem då?