Och religion. Man kan prata om vad som helst annat. Jag hade en fantastiskt trevlig kvall i gar med en kvinna (Amerikan) som bor i Argentina och ar gift med en Argentinsk kvinna och hennes mamma. Det var verkligen super trevligt. Vi hade aldrig traffats forut men hittade genast gemensam grunder i att resa och bo pa nya stallen. Hon (jag kommer inte ihag hennes namn
men kan fraga da jag kommer att traffa henne's mamma nasta helg) berattade massor fran Argentina och jag hade tusen fragor, sa klart.
Nej, kvinnan i fraga ar inte gift med en Argentinsk kvinna och henne's mamma. Hon ar gift med en Argentinsk kvinna och jag traffade kvinna nummer 1, som jag inte kommer ihag namnet pa, och henne's mamma.
Varfor da? Det ar den typ av fragor jag ar expert pa.
I hissen, "Hej, bor du har i huset?"
Pa festen, "Hej hur hamnade du har?" alternativt "Hej, kanner du varden/vardinnan val?"
Pa jobbet, "Hej, hur lange har du jobbat har?"
/hastflicka som traffat en "basta van" pa ett shopping center/