Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Vi skulle höras idag och hitta på något, skickade ett mess vid lunch men inte hört något än. Lite tråkigt.
Kanske detSkicka igen. Det första kanske har försvunnit i sajberspejs.
Nu svarade hanKanske det
Jadå, han tyckte det var mysigt igårEtt bra meddelande?![]()
Varför skulle det inte vara trovärdigt?Inte gilla febern, utan gilla ett svar som låter trovärdigt!
Varför skulle det inte vara trovärdigt?
Han hade sovit länge och varit dålig under dagen så han skulle sova tidigt. Med tanke på att även jag varit dålig i natt och idag så tror jag det var nåt knas med det vi åt.
Sorry. Jag trodde att jag just skrivit att jag gillade att jag upplevde det just som trovärdigt.Varför skulle det inte vara trovärdigt?
Ok då missuppfattade jag digSorry. Jag trodde att jag just skrivit att jag gillade att jag upplevde det just som trovärdigt.
Drygdejten har slutat smsa uppsattser. Däremot skriver han nån gång om dagen på HP men inget mer. Kanske han insåg att jag var föga intresserad när han inte fick samma exalterade respons tillbaka.......
Har i 2 veckor skrivit lite sporadiskt med en kille. De sista 5 dagarna mer intensivt. Bytte nr idag och har gått övet till sms ist. Jag slängde ur mig ikväll om han ville ses i morgon. Han tackade ja. Så det blir dejt 17.00 ser det ut som.
Saltskoporna blir större och större för varje ny dejt.
Hur har det gått? Var du på dejt?
Inspirerande att läsa om er andras dejtande, det lönar sig att förbereda sig mentalt. Jag känner att jag går från att känna, fyfanvadläskigt till, äsch det är ju roligt att träffa folk! Klickar det så gör det ju det, och annars så har man förhoppningsvis haft rätt trevligt ändå.
Jag peppar för att få ändan ur vagnen och åka iväg till stan och gå på dejt. Eller möjligen dejter. Hittade en på dejtingsidan som jag trodde bodde nära och vågade mig på att ta första kontakt med. Föreslog att vi skulle ses, men han visade sig bo sådär 15mil bort men verkar vara en intressant kille som är rätt lik mig i tankesätt och livsstil.
Har sedan jag uppdaterade profilen fått ett par nya förslag från ett par stycken som skulle vilja ses så det skulle nog att gå att få till flera dejter samma helg om man vill vara lite effektiv. Det vore ju ganska otroligt om första jag vågar mig på att träffa skulle visa sig vara en bra match.
Samtidigt som det vore roligt och spännande att träffa ett par till när man ändå är på plats är jag lite kluven till att ta flera dejter samma helg, med olika personer. Jag tror mest på killen som jag själv tog första kontakten med. Jag skrivit en del med honom de senaste två veckorna och får mycket positiva vibbar, han verkar genuin, snäll och rolig. Dessutom har han ett vackert leende.Tänker att ju längre jag väntar med att träffa honom desto fler förutfattade meningar kommer jag att ha. När jag berättade att jag håller på med hästar skrev han att han skulle vilja prova en långtur i fjällen med övernattning någongång. Pluspoäng!
Känner mig ganska mentalt redo för att släppa det här med att tänka så långt framåt som jag brukar göra, istället för att se en dejt som något som eventuellt leder till ett "besvärligt" distansförhållande så bara "go with the flow" och se vad som händer. Det verkar mycket sundare.![]()
För min del är 10 mil mycket. Ska jag va tillsammans med nån måste det gå enkelt att ses och inte behöva planeras för mycket eller långa resor. 4-5 mil tycker jag är gränsen för mig.Jag är lite avis på er som tycker att det inte är något problem att åka 10-15 mil för att träffas. Själv har kategoriskt dissat alla som bor på andra sidan stan.
Men om man ska ta sig 10 mil igenom Stockholm så kan det i värsta fall vara flera timmars göra... Det blir för besvärligt, helt enkelt.
Jag är lite avis på er som tycker att det inte är något problem att åka 10-15 mil för att träffas. Själv har kategoriskt dissat alla som bor på andra sidan stan.
Men om man ska ta sig 10 mil igenom Stockholm så kan det i värsta fall vara flera timmars göra... Det blir för besvärligt, helt enkelt.