Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Jag är ute med min på kissrunder en normal dag kanske en 7-8gånger om dan. Bor på landet och behöver bara öppna dörren. Sen blir det ju oftast fler gånger då vi går lite spår eller tränar. Har jag en dag då jag är riktigt sjuk eller han är jätte trött och bara vill vila kan det bli så lite som 4-5 runder.
Vad som är ett vettigt intervall? Vet faktiskt inte. Jag går ut när det känns som om det vore dax eller han visar tecken på att behöva gå ut.
Jag var ute med min som med min vuxna, ungefär var fjärde timme och innan jag ev skulle iväg någonstans. Ville hon ut oftare så visade hon det tydligt, men det var sällan det behövdes.
Är dagmatte till en sexmånaders och vi är ute ungefär var 2,5-3 timme. Här går man från djupt sovande till full rulle på 0,2 sek och blir man kissnödig där emellan gäller det att vara snabb, så jag kör på säkra sidan och är ute rätt ofta.