Jaha, här händer det inte mycket. Dela ska åka iväg till min kompis och få bli inriden av henne, livet la krokben på mig i somras och jag har inte alls hunnit med så som jag tänkt. Just nu jobbar hon på sitt magomfång och ibland lite grann som uppfostrare åt ett par ridponnyföl.
![]()
Liten fotobombare som är ganska svår att bli av med...
![]()
... men ibland lyckas jag finta bort honom!Tjockis-Dela.
![]()
Ior växer... lite här och där. Tro det eller ej, men när vi mätte honom (samma dag som fotot togs) var han jämnhög - 140 cm både fram och bak. Rumpan är dock ganska mycket maffigare.
I går när jag hälsade på honom ute i hagen tyckte jag att han såg lite irriterad ut. Efter en liten stund insåg jag att jag stod bredvid hans hö-hög och han tyckte att den var just hans och försökte flytta på mig.Det gick dock inget vidare. Ohyfsad matte.
![]()
Dela är verkligen jättefin! Hur går det för henne med inridningen?
Wow, lilleman kommer bli en stor kille! Han är jättevacker, snacka om uttrycksfullt huvud