Ja, fast jag läste att det var högt, som i för högt. Blev lite förvånad för det är vanligare hos män att det är för högt, vet inte ens om kvinnor får det?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Ja, fast jag läste att det var högt, som i för högt. Blev lite förvånad för det är vanligare hos män att det är för högt, vet inte ens om kvinnor får det?
Det tror jag att hon nämnde med! Och så ville hon kolla D-vitamin och sköldkörteln. Så jag lär vara blodlös på måndag när jag ska ta blodproven. Jag är så rädd att jag svimmar och spyr och blir sängliggande efter att ha tagit blodprov, så det blir roligt. Två gånger har jag hamnat på akuten efter att ha tagit blodprov för att dom inte låter mig sitta eller ligga kvar i en liten stund, dom har istället skickat ut mig så att jag ramlat och slagit mig när jag svimmat igen. (Även om jag sagt till att jag blir fruktansvärt dålig efter i förväg.)
Oj, jag blir alltid erbjuden att ligga ner när jag säger att jag är spruträdd.
Be att få försöka ta prover med lugnande i kroppen.
När man är så där rädd som du är så borde dom kunna erbjuda lugnande åt dig.
Jo, jag får ligga ner när jag tar blodproven, men jag är så stressad att jag svimmar både när jag tar blodproven och 2-3 gånger efteråt med. Så jag skulle behöva sitta kvar i 15-20 minuter efter så att jag inte svimmar när jag går. Men det har dom inte tid med.![]()
Be dom leda dig till väntrummet så kan du sitta där.Jo, jag får ligga ner när jag tar blodproven, men jag är så stressad att jag svimmar både när jag tar blodproven och 2-3 gånger efteråt med. Så jag skulle behöva sitta kvar i 15-20 minuter efter så att jag inte svimmar när jag går. Men det har dom inte tid med.![]()
Be dom leda dig till väntrummet så kan du sitta där.
Det ska jag fråga om!Tack för rådet! Jag sitter snällt och låter dom ta alla prover, och går alltid och tar, gråter inte och är avslappnad innan, men blir hemskt stressad när dom väl tar proverna.
Jag har sådan klaustrofobi att jag måste ta lugnande när jag gör MR. Jag får inte panik men mår så dåligt och hyperventilerar mm och det går ju inte att ha det så i 1 timme insåg jag efter typ 24 gånger så jag bad om lugnande.
Numera är det uthärdligt![]()
Du kan få skänka ett par burkar åt mig![]()
Låter som en bra idé.Jag är jättefull. Och spymätt
Ska nog dricka lite mer vin![]()
Jag är jättefull. Och spymätt
Ska nog dricka lite mer vin![]()
Alltså, ni skulle ju ha livestreamat spektaklet!Kaoz. Jag kan inte röra mig. Hejdå beach 2016 *vink vink*
PS. Vi har ju bara druckit typ tre flaskor?Känna äbdå rimligt!!!
![]()