Jag håller helt med @mandalaki i den här tråden.Skaffade twitter en dag i veckan för att börja följa lite folk. Tänkte samtidigt att jag skulle börja följa min pojkvän så jag provade söka å hittade att han hade samma namn som på instagram.
Går in på hans sida och det visar sig att mer än hälften av dom han följer är nakna brudar. Plus att han gillar och kommenterar dessa bilder och filmer flera ggr per dag. Där dök min självkänsla i botten. Man får ju liksom känslan av att det är den typen av tjejer han gillar, och jag är inte ens i närheten även om jag tycker att jag ser bra ut. Vad gör man? Hur hade ni gjort? Ska man lägga fram det och höra vad han har att säga? Ge mig råd. Vi har varit tillsammans i snart ett år. Bor dock inte tillsammans än.
Men sedan, angående att gilla bilder hit och dit... Jag kan ofta se snygga människor på bilder, ute på stan osv. Ibland så toksnygga att jag måste stirra på dem en bra stund (om det går att göra utan att framstå som helt galen