Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Någon dom har en sådan här sadel eller har erfarenhet från liknande?
En Bates Caprilli Close contact med cair system
Har blivit helt insnöad på den här sadeln enda sen jag såg den på Ly***s hemsida
Jag tycker isabellen är väldigt väldigt olika dom andra bates sadlarna. båda hopp och dressyr caprilli'na är småhalkiga, platta och ganska hårda. isabellen känns som nåt helt annat liksom.
för att du ska få riktigt användbara svar på din fråga behöver du beskriva din häst, hur den ser ut i ryggen och vad du själv som ryttare letar efter i typ av dressyr sadel.
Hästen behöver jag väl inte beskriva. Jag vet hennes och min storlek. Vi har tillsammans 16½ vid bom. Normal manke!
Jag är i sadel tagen igen och ska nu börja leta sadlar men tänkte att jag kunde få lite tips av er
har dock en del krav:
* Det ska vara ändringsbar bom och stoppning
* Ska vara mjuk i sittsen men inte allt för djup
* helst inte kosta mer än 20 000
är inne på prestige själv, de kommer med en ny sadel i mars med bättre bom än på de gamla då de har en tendens till att bli lite hårda i sittsen..
så ös på med förslag.
Och jo, just det, det ska vara en Dressyrsadel
Hästen behöver jag väl inte beskriva. Jag vet hennes och min storlek. Vi har tillsammans 16½ vid bom. Normal manke! Som jag skrev så vill jag ha en snygg, hållbar och bekväm dressyrsadel.