Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Ska jag ta och boka ett datum med honom då? Vi är alltså fyra här ifrån än så länge, och jag har en kompis med en ridgeback som är intresserad om det inte prickar när hon är bortrest. Jag kan säkert ragga upp några fler, och sedan kan man väl säga till sina rasklubbar?
Vill vi sätta en gräns på maxantalet deltagare eller ska vi bara köra på och se hur många vi blir? Jag måste ju göra någon form av bindande anmälan sen så inte alla hoppar av i sista stunden.
Vad kuuul det ska bli! Längtar redan!![]()
Vad betyder "Chest in development, but already with pronounced sternum."?
Jag ska maila honom och se vad han ger oss för datum.
millan30_228: Hur gick det idag?Kom du iväg till Tånga Hed? Jag satt mest fast vid afghanerna så jag missade att kika efter er. :S
Det undrade jag med, men det skulle tydligen betyda att hans bröstkorg är under utveckling men att han har ett välutvecklat förbröst redan. Han är lite ranglig just nu, lite skev i fram och med lååånga bakben. Men både domare och uppfödaren menade på att det är valptiden i ett nötskal, dom växer lite här och lite där. Får se vad nästa domare säger imorgon.![]()
Nu får alla berätta hur det gick på Tånga hed!
Förövrigt har jag badat valpis för första gången nu. Hon fick stå i badkaret, morsans sambo höll i ett nylonkoppel för säkerhets skull.
Vattnet som rann från henne var BRUNT men hon skötte sig utmärkt.
Nu har jag en REN valp![]()
*KL*
Springa ifrån Carmen. Observera tuggbenet han har i munnen! Haha!
http://i65.photobucket.com/albums/h214/migrant242/20089_1212439857.jpg
VAd är det här?? En struts?
Jag älskar din valp!
Haha, min första tanke oxå, helt underbar bild![]()