Och jag tänker på Sunes lillebrorJag hade trott att det var Hellström. Men jag är a) lastgammal, b) göteborgare![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Och jag tänker på Sunes lillebrorJag hade trott att det var Hellström. Men jag är a) lastgammal, b) göteborgare![]()
Trist men... Det är ju bra att avhandla sådana frågor innan man träffas. Titta på SD:s valresultat. Det är rätt stor risk att man stöter på en anhängare. De finns tyvärr överallt. På buke, på arbetaplatsen, i släkten och på Tinder. Enda möjligheten att skydda sig är att förhöra sig i förväg. Hoppas att hon repar sig!Pratade precis med en vän. Hon hade varit på sitt livs första dejt, en person från Tinder. Personen visade sig vara rejält rasistisk och mot homosexuella.
Min vän var helt förstörd, stackarn.![]()
Ja hon hade inte väntat sig det och därför inte ens tänkt på att ställa sådana frågor. Det här var en person som verkar stå till höger om sd men som inte sagt något om det då de pratade innan dejten.Trist men... Det är ju bra att avhandla sådana frågor innan man träffas. Titta på SD:s valresultat. Det är rätt stor risk att man stöter på en anhängare. De finns tyvärr överallt. På buke, på arbetaplatsen, i släkten och på Tinder. Enda möjligheten att skydda sig är att förhöra sig i förväg. Hoppas att hon repar sig!
Ja peppa! Den allra största majoriteten ligger trots allt till vänster om SDJa hon hade inte väntat sig det och därför inte ens tänkt på att ställa sådana frågor. Det här var en person som verkar stå till höger om sd men som inte sagt något om det då de pratade innan dejten.
Men jag peppade att fortsätta dejta.
Köpenhamn har blivit permanent bannad från Tinder. Tydligen är det något i hans profil som anses tillräckligt normbrytande så det är stötande och då får man inte vara med och leka längre? Jättelöjligt!
Han har i alla fall lyckats få till en dejt nästa vecka, eller de ska träffas hemma hos henne så det blir nog lite ligga också. Känns finfint!
Han har blivit utkastad förut pga dubbla profiler men har sedan en tid bara haft denna profilen. Den var ju inte konstigare än att jag högerswipade på denDet är ju svårt att inte bli nyfiken på vad det stod i hans profil?Jag upplever att jag genom åren haft diverse olika normbrytande texter och bilder på tinder och varit i kontakt med andra som haft det i långt högre grad än jag - men aldrig stött på varningar eller ens hört talas om banning?
Är det andra som anmält honom då eller autofilter som slår till?
(kanske svårt för dig/er att veta...)
Pratade precis med en vän. Hon hade varit på sitt livs första dejt, en person från Tinder. Personen visade sig vara rejält rasistisk och mot homosexuella.
Min vän var helt förstörd, stackarn.![]()
Vänta, va? hur påverkar hästens broms att åka på vägen? Eller är det släpets broms?Vi ska ses igen på måndag, se film och chilla.
Hade tänkt åka på dressyrträning men så kom det ju massa snö som förstörde min planering. Känns inte värt att åka med en knasdjur utan broms![]()
Vänta, va? hur påverkar hästens broms att åka på vägen? Eller är det släpets broms?Och är det Valpen du ska träffa igen?
![]()
Haha! Jag vill gärna att han ska vara hyfsat ridbar på en dressyrträning. Det är i grupp och det känns inte värt att åka på när jag kommer få lägga tiden på att få honom att slappna av, kunna trava utan att galoppera på stället osv. Kommer inte kunna göra så många övningar, mest vara ivägen
Ja, det är han![]()
finns där en chans då?Har skrivit med E, 4 dagar i rad nu...
Inte träffat snickaren något mer, har haft fullt upp med jobb, extrajobb och träning. Hur ska man hinna/orka?![]()
finns där en chans då?
Han kanske inte håller dig på halster, han kanske bara försöker vara rädd om sig? Att du behandlat honom illa är väl rätt klart.Hos E?
Oklart, han håller mig på halster nu, men jag tror det finns ett svagt hopp. Jag väntar ett tag till![]()
Han kanske inte håller dig på halster, han kanske bara försöker vara rädd om sig? Att du behandlat honom illa är väl rätt klart.
@pepp blev ju också spärrad av helt oklar anledning!
Ja, fast @Milosari skrev först att hans profil var för normbrytande så jag trodde att de visste vad det var som gjorde att han blev bannad. Nu verkade det ju kanske snarare ha med flera olika konton osv att göra, och @pepp har också haft problem pga sitt telefonnummer om jag kommer ihåg rätt? Jag har fått intrycket även tidigare att de är petigare med såna konton än de som är kopplade till ett Facebookkonto.
Men @pepp du hade väl ditt kopplat till fejjan väl när du blev spärrad? Det var ju inget normbrytande heller med dina bilder om jag kommer ihåg rätt?