Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
eftersom jag personligen gillar märket Wintec och har en dressyrsadel av det märket intresserar jag mig för desamma när jag är på jakt efter en ny hoppsadel.
Köpte mig en sådan i slutet av april.Tycker att den är jätteskön att rida i,passar hästen super,det enda man kan sakna är känslan som man får i en lädersadel.Hästen ser supernöjd ut också med den.
Oh, jag är också jättesugen på Wintec!
Hade en allround (cair) ute på prov till unghästen(2½år) och det var helt underbart...
Hon verkade tycka det var helt ok att ha den på ryggen och mig i och sen efter ridturen(en kort skrittrunda) kollade jag under schabraket och stövet hade lagt sig helt jämt precis så som sadeln låg an mot hästens rygg.
Synd bara att de inte har allround i färgen Newmarket
Kläder & Bli fin Har inte alla mjukisbyxor knytband/dragssko/snöre?
Jag lever i mjukisbyxor hemmavid. Går till stans enda sportaffär och köper de som...
Trädgård & Växter En odlingslåda preppad och spenat sått ✅️
Förresten, hur ser jordärtskockor ut när de kommer upp ur jorden?
Jag köpte en kruka förra...
Foder & Strö Tips på billigaste automatiska fodergrinden?
Jag kommer inte kunna lunchfodra kommande vinter, så därför behöver jag lösa fordringen på...