Har en köpare på ett schabrak jag har till salu. Hen har betalat för schabrak plus frakt men jag får ingen adress, har skrivit flera gånger och frågat men får inget svar! 

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Har en köpare på ett schabrak jag har till salu. Hen har betalat för schabrak plus frakt men jag får ingen adress, har skrivit flera gånger och frågat men får inget svar!![]()
Personen kallar sig bara för Häst på hästnet, men har nu fått adressen tillslut då jag skrev att jag ska in till och posta annat idag, annars blir det inte förrän nästa veckaHar du helt namn/telefonnummer så det går att söka upp adressen och skicka? Känns ju jobbigt att ha kvar det hemma och inte veta vad man ska göra med det, eftersom det redan är betalt
Tycker appen är kass.Sedan undrar jag vad hästnet har hittat på!
I appen när jag går in under meddelanden så är det så stor annons att meddelandena knappt syns, bara någon rad av ett meddelande.
Hur tänker de att man ska kunna köpa och sälja på hästnet när det knappt går att läsa meddelanden längre?!
Lite som när jag köpte ett ridtäcke, det beskrevs som "otvättad" -jag tänkte att ett otvättat ridtäcke inte borde vara så farligt, hur skitigt kan ett ridtäcke bli liksom?Och jag köpte ett 100g Amigo bravo. På bilden i annonsen såg det i stort sett oanvänt ut. När jag betalat och säljaren ska skicka skriver hon att det är lite smutsigt och frågar om hon ska spola av det innan hon skickar. Nä det tycker jag inte hon behöver, men när jag får hem täcket är det fullt med lera på det. Sitter till och med stora lerkakor nertill på täcket!
Så jag fick börja med att försöka borsta bort det värsta för att över huvud taget kunna prova det![]()
Men usch! Hur lyckas man få ett ridtäcke så smutsigt?! Jag använder mina alla dagar hela vintern och ändå blir de knappt smutsigaLite som när jag köpte ett ridtäcke, det beskrevs som "otvättad" -jag tänkte att ett otvättat ridtäcke inte borde vara så farligt, hur skitigt kan ett ridtäcke bli liksom?
Det var riktigt, riktigt ingrott, skitigt och hårigt, och det stank kiss/skit/ammoniak. Luktade inte mumma i tvättrummet när det tvättades![]()
Ja det är den verkligen! Hänger sig ofta. Det enda bra är att i alla fall jag slipper reklam i videorna när jag tittar via appen jämfört med hemsidan.Tycker appen är kass.
Haha nej jag förstår inte heller. Har aldrig någonsin lyckats få ett ridtäcke så genomskitigt.Men usch! Hur lyckas man få ett ridtäcke så smutsigt?! Jag använder mina alla dagar hela vintern och ändå blir de knappt smutsiga![]()
Väl använt sen legat i sadelkammaren där även katten har fått varaLite som när jag köpte ett ridtäcke, det beskrevs som "otvättad" -jag tänkte att ett otvättat ridtäcke inte borde vara så farligt, hur skitigt kan ett ridtäcke bli liksom?
Det var riktigt, riktigt ingrott, skitigt och hårigt, och det stank kiss/skit/ammoniak. Luktade inte mumma i tvättrummet när det tvättades![]()
Åh huu... Fy , det hoppas jag verkligen inte.Väl använt sen legat i sadelkammaren där även katten har fått vara![]()
Billigt billigt!Ska vara med på en hästloppis och sälja en massa grejer jag inte längre behöver. Men hur prissätter man det?
Kan man gå runt och kolla in andras grejer och se vad de har för priser innan man sätter egna priser?
Har noll koll..![]()
Jag är så kass på att posta saker, så känns som att loppis är mitt enda sätt att sälja på.Billigt billigt!
Är min erfarenhet. Det är smidigt med loppis när man blir av med mycket samtidigt men jag har sålt dåligt trots fina grejer och fått lagt ut massor på Facebook efteråt ändå och då fått grejerna sålda snabbt till satt pris. Men det beror säkert på var i landet man bor, helt enkelt hur mycket folk som lockas till platsen![]()
Kika priser på hästnet/facebook innan? Du gör ju som du vill med priserna, du måste inte ens ha en prislapp man risken är att folk bara lägger tillbaka grejerna om det inte står nått pris. Så vill du kolla grannarna och sen prissätta - varför inte![]()
Jo jag menar att du bestämmer ju själv när/om du prismärker ifall du vill kika på andraJag är så kass på att posta saker, så känns som att loppis är mitt enda sätt att sälja på.
Tänkte sälja billigt så jag mest vill ha iväg sakerna.
Vet du vad det är som säljer bäst?
Tänkte prismärka, annars skulle jag aldrig komma ihåg vad saker kostar.
Sant, får nog göra så att jag kollar in andras först.Jo jag menar att du bestämmer ju själv när/om du prismärker ifall du vill kika på andra![]()
Tycker det varit ojämnt vad som sålt, kan inte svara riktigt. Man säljer lite av varje. Blir förvånad att nån köper vissa saker och förvånad att andra åker med hem igen![]()