Oj! Läckert men mycket att hålla koll på
Gullefluff alltså ... Det namnet!Du borde ju använda det som tilltalsnamn
![]()
Balder Gullefluff och Iris Gullesnutt.
![Beaming face with smiling eyes :grin: 😁](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/8.0/png/unicode/64/1f601.png)
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Oj! Läckert men mycket att hålla koll på
Gullefluff alltså ... Det namnet!Du borde ju använda det som tilltalsnamn
![]()
Alltså, jag bara tänker mig att du står där med honom i koppel utomhus och typ "Kom nu Gullefluff, nu går vi"Balder Gullefluff och Iris Gullesnutt.![]()
Amen lilla fluff
Amen lilla fluffnär är det dags för leverans?
![]()
Sockervaddskissen.![]()
Oj vilket ljuvligt fluff! Jag rekommenderar inskaffande av Furminator och klädroller![]()
Jag är ingen färgexpert men har förstått att Brittiskt Långhår kan finnas i alla möjliga färger. Balder är maskad och står som blackgolden shaded point så näsan är "orange" och alla andra utstickande delar som svans, fossingar och öron är grå.
Mamma och pappa på bild nedan.
Visa bifogad fil 55977
@Speedway Iris sötnosen är ju röd/orange ser jag. Men ursöta Balder ser ju nästan ut som en ragdoll där extremiteterna får färg, kan britter ha den färgen också?
Häftigt!Idag finns det inga färgbegränsningar på britter. Ögonfärgen är det lite mer noga med dock. Men färg på pälsen är numera helt obegränsat. När jag började, var det massor ev begränsningar även om maskat aldrig varit förbjudet.
Häftigt!
Finns det otillåtna ögonfärger?
Du bor så himla fint nuIdag blev det en liten promenad med Chloe. Hon vågade inte gå ett steg utanför uteplatsen/porten där vi bodde tidigare, så trodde inte det skulle bli nått här heller. Men jodå, hon knallade på bra! Dutti kickaHönsen kom direkt, men vände lite fint när Chloe gick mot dom. Chloe var totalt ointresserad, men ändå.Visa bifogad fil 55997
Du bor så himla fint nuoch jag kan tro att det är bra lugnare där än där du bodde förut, mera i hennes smak
![]()
OT men det är ingen kollektivtrafik i närheten va?Tack! Ja vi trivs braKlart jag hade önskat en större trädgård osv, men det är ju inte så att man kan vraka och välja direkt. Det här är nog mer Chloes smak, lugnt och rofyllt för det mesta.