Det tror jag är beroende på hur lyan är sammansatt. Vissa kan inte låta bli att regissera
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Det tror jag är beroende på hur lyan är sammansatt. Vissa kan inte låta bli att regissera
Tack!Röstlista DL1 kl 22.00
18.36 bollen__ röstar på heartstring
20.27 Blacksmithfarm röstar på cirkus
20.28 zassoo röstar på heartstring
20.42 EmmaN röstar på zassoo
20.51 viva röstar på zassoo
20.03 cirkus röstar på blacksmithfarm
21.18 Mirtai röstar på Viva
Snurrfian röstar på EmmaN
21,41Niyama röstar på bollen
21.58 Hedinn röstar på Zassoo
21.58 Klara röstar på Quarter4Ever
21.59 Sedna röstar på Cirkus
Heartstring röstar på zassoo ( ogiltig röst)
21.59 quarter4ever röstar på Hedinn
21.59 Gabby_Ossi röstar på Blacksmithfarm
heartstring 2
cirkus 2
zassoo 3
BSF 2
viva 1
EmmaN 1
bollen__ 1
Q4E 1
hedinn 1
Som jag skrev i motiveringen var det inte bara andrarösten som gjorde att min röst föll som den gjorde men absolut, en andraröst behöver inte betyda nått. Jag är långt ifrån säker. När man är så osäker känns det väl inte så kul att vara den som bidrar till att någon åker ut om personen är god. Sen är det väl också så att man inte vill bli misstänkt, även om det inte nödvändigtvis är ulvar som röstar på goda när rösterna är så spridda.
LenaH missade att rösta eller gjorde med ombud ( @fio ?) pga yttre omständigheter....Tack!
Inte skulle väl jag
även du o Brutus??!![]()
lena H missade att rösta eller gjorde med ombud ( @fio ?) pga yttre omständigheter....
ja precis yttre omständigheternej jag tror hon missade - hon är på konsert utan mottagning och har väl ändå giltigt förfall
Fast som god tänker man väl inte så mycket på att "inte bli misstänkt" när man röstar? Jag tänker iaf inte på det, röstar på den jag misstänker mest. Som ond däremot funderar jag mer på hur rösten kan se ut och hur det är taktiskt att rösta (då har man ju nästan facit), och alibiröstar kanske lite väl mycket eftersom det numera är ganska genomskinligt när jag gör det.Sen är det väl också så att man inte vill bli misstänkt, även om det inte nödvändigtvis är ulvar som röstar på goda när rösterna är så spridda.
jamen det var ju faktiskt lysande!Uppdatering
Snöandet och stormen tilltog, och det blev allt svårare för våra vänner att ta sig fram genom Caradhras. Gandalf förbannade sig själv som valt den här vägen, men fanns det egentligen några alternativ. Det andra alternativet var ändå ännu farligare..
Snön nådde nu ända upp till midjan på våra hober och varje steg kändes som om det var det sista de mäktade med. Från bergväggen började det rulla ned stora snöskred och stenblock som hotade att dra med sig brödraskapet.
Om man lyssnade uppmärksamt kunde man höra en ond röst viska i vinden ”hindra dem, förgör dem”
När de trodde att det inte kunde bli värre så uppenbarade sig en stor raggig skepnad framför dem - ett Troll!!!
Helt utslitna och utan krafter kämpade brödraskapet tappert och slutligen var striden över, men inte utan förluster....
Zassoo var Troll!