Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Nu?@Murray - skulle gärna betäcka med Arian när du är här![]()
Gärna
@Mumfie kan du nu?
Den där stammen brukar lämna väldigt bra confo. Jag har två helsystrar som får 86-87+ på utställningarna.Måste byta ut min PRE Lavandera eftersom behållit hennes son. Någon här som är intresserad. Lite låg GP men har lämnat mycket bra föl Cuervo II har snitt på 82 för dressyren. Fin hingstunge vid sidan och väntar ett sto https://www.horsereality.com/horses/26977/lavandera
Nu ska jag ha fördomar. Folk är dumma i huvudet. Det där är ju samma sak som när man skriver köpesannons i vanliga fall.Ok, bara lite på kul skrev jag en ”wanted” annons på forumet. Jag vill nämligen ha en BRA dressyrtrakehner med SW1.Skrev att jag betalar 500000+ för ”the perfect match” för att motivera folk lite. Hade ett par krav: Över 700 i GP. Minst 88 i snitt för dressyr och ingen dressyrsiffra under 85. Minst alla G (möjligen ett A om hästen är riktigt bra annars och Aet inte är på fel plats). En skickade ett meddelande om ett föl som inte riktigt nådde upp till kraven, men den var absolut inte så katastrofal. Helt ok att göra så. Men sedan kom förslag på ett annat sto... Visserligen homozygot, men GP 674, dressyrsiffrorna 74,77,78 och 2A.
Varför kan inte folk läsa vad som söks innan de svarar?
![]()
Det är ingen fördom.Nu ska jag ha fördomar. Folk är dumma i huvudet. Det där är ju samma sak som när man skriver köpesannons i vanliga fall.
"Hej jag söker en SWB valack minst 168 cm i mankhöjd och med kapacitet för vinst i minst MsvB."
"Jag har en fjording med pålagringar i framknäna men hon fungerar bra som ridhäst bara man tar det lite lugnt"![]()