Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Någon här som vill ha en 659, 4VG CRTO (brungul) hingst?
https://www.horsereality.com/horses/685603/foal-doe-685603
hittade en till jag tänkt göra mig av med om du är sugen:
https://www.horsereality.com/horses/593764/l-sirvinhandra
Det beror på att vi tillfälligt fick plocka tillbaka alla hästar man hade pensionerat i julas, pga att det var en bugg i confon som rättats till, vilket gjorde att alla utställningsresultat raderades.Oj, en som just använde en av mina hingstar har över 700 hästar trots att stallet bara har kapacitet för 200!Det är ju galet att man kan göra så.
Men hon hade ingen grimma och var inte omskött... Är över 80 på min första utställning. Knäppt.![]()
Det beror på att vi tillfälligt fick plocka tillbaka alla hästar man hade pensionerat i julas, pga att det var en bugg i confon som rättats till, vilket gjorde att alla utställningsresultat raderades.
Rätt många hade sett till attfå stjärna på sina föl innan de pensionerade dem, så att papporna skulle bli proven, så för att inte en massa proven skulle försvinna fick vi, tillfälligt, ta tillbaka hästar från retirement.
En del har sedan behållit hästarna, istället för att pensionera dem igen, för att tjäna XP på dem. Det är så de fått så otroligt många hästar.
Men annars tar det inte allt för många generationer om man inte pensionerar några föl och betäcker alla ston hela tiden, innan man står med en gigantisk mängd hästar... tell me about it![]()
Gah jag missade henne@Shaggy Ville du ha denna? hershey39s-kiss-sell
Gah jag missade henne![]()
Jag förstår precis det. Var bara ett spontant utrop. Överfulla stall är ett gissel som vi alla sliter med och ibland behöver det ju gå fort.Förlåt, mitt stall fylls konstant upp så blev lite bråttom att skicka iväg ett gäng hästar. Nu är mitt stall överfullt igen dock.. Är ju omöjligt.
Men det kommer troligtvis fler föl! Om du fortfarande skulle vara intresserad.
En del av oss köper aldrig (iaf nästan aldrig) hästar.Aha, ja då förstår jag att man plockade tillbaka en del. Men har man så många för mycket kan man ju aldrig köpa hästar, blir inte det tråkigt? Klart man måste få ha lite över, med tanke på ofödda föl men man få väl hoppas de inför någon sorts begränsning efter hand.
Men åh, kul! Jag börjar bli bitter, för jag har haft brutal otur med mina första från både Rythm of Sound och Mad Hatter, typ sämsta möjliga utfall...Jag har fått mitt andra föl efter @Murray s Rhythm Of Sound! Hade inte jättehöga förhoppningar på detta fölet eftersom stoet har ganska dåliga siffror och har fått gå kvar för att hon kammar hem nån DC då och då och så har hon G+ på canter. Hade t o m tänkt pensionera henne, men hon fick en chans till. Det var bra.
Fölet (sto) fick 745 i GP (mamma har 719...), 3VG resten G och 89,93,88 för dressyr (jämfört med mammans 86,83,83). Mammas G+canter fick hon också! Heja heja!
https://www.horsereality.com/horses/712425/fylgia
Det kommer alldeles säkert!Men åh, kul! Jag börjar bli bitter, för jag har haft brutal otur med mina första från både Rythm of Sound och Mad Hatter, typ sämsta möjliga utfall...Men är väl bara att hoppas på att de kommande balanserar upp det. Får titta på dina fina så länge.
![]()
Tjohej!! Sa ju att det finns höga alleler bakomJag har fått mitt andra föl efter @Murray s Rhythm Of Sound! Hade inte jättehöga förhoppningar på detta fölet eftersom stoet har ganska dåliga siffror och har fått gå kvar för att hon kammar hem nån DC då och då och så har hon G+ på canter. Hade t o m tänkt pensionera henne, men hon fick en chans till. Det var bra.
Fölet (sto) fick 745 i GP (mamma har 719...), 3VG resten G och 89,93,88 för dressyr (jämfört med mammans 86,83,83). Mammas G+canter fick hon också! Heja heja!
https://www.horsereality.com/horses/712425/fylgia
Vad tristMen åh, kul! Jag börjar bli bitter, för jag har haft brutal otur med mina första från både Rythm of Sound och Mad Hatter, typ sämsta möjliga utfall...Men är väl bara att hoppas på att de kommande balanserar upp det. Får titta på dina fina så länge.
![]()