Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Prata om det med honom rakt ut så slipper du gissa vad han vill. Säg att du vill mer och se hur det landar.Tror det mest bara är sex med S...
Vi pratar mycket, äter middag ihop, gosar, osv osv. Men jag vill göra MER, jag blir rastlös av att bara ligga i sängen och mysa hela dagarna.
Har föreslagit grejer att göra, men det blir liksom aldrig av...
Prata om det med honom rakt ut så slipper du gissa vad han vill. Säg att du vill mer och se hur det landar.
Eller boka helt enkelt nått och säg till honom när och vad ni ska göra?Jo, har tänkt göra detfår ta upp det nästa gång vi ses!
Kan ju erkänna att jag dragit mig för det, just för att jag tror det kommer gå åt skogen![]()
Gör som jag brukar göra och säg något i stil med att det ju inte betyder att han måste gifta sig med dig att han tackar ja till att hänga med på något du föreslår.Jo, har tänkt göra detfår ta upp det nästa gång vi ses!
Kan ju erkänna att jag dragit mig för det, just för att jag tror det kommer gå åt skogen![]()
Men kan inte vuxna människor försöka börja PRATA istället för att anta att något blir konstigt.Pissig situation. Han tycker att jag är het, jag tycker att han är het. Men ett ex är en nära vän till honom så det blir för konstigt i hans ögon.
@Tonto Jag tänker lite samma, har han ens pratat med sin vän/ditt ex om detta? Exet kanske inte alls ser något problem i det hela. Och ni vet ju inte ens själva var det kan leda, kanske bara blir en engångsgrej liksom.Men kan inte vuxna människor försöka börja PRATA istället för att anta att något blir konstigt.Eller känns det väldigt fel för dig med? Och är det troligt att ditt ex kommer att ”komma i kläm” på något vis?
Pissig situation. Han tycker att jag är het, jag tycker att han är het. Men ett ex är en nära vän till honom så det blir för konstigt i hans ögon.
Ni är väl vuxna människor? Hur ska det bli konstigt?
Jag fyller år snart och då kommer givetvis mina barn med respektive, sonens ex är min kompanjon i katteriet så hon kommer också med sin nya...så det kommer finnas två ex och två nya. Ingen kommer orka bry sig
Jo, har tänkt göra detfår ta upp det nästa gång vi ses!
Kan ju erkänna att jag dragit mig för det, just för att jag tror det kommer gå åt skogen![]()
Han ringde just och ville småsurra lite. Ingen träff idag då han just slutat jobba och jag ska upp i ottan..
Förhoppningsvis får jag chans att ta upp det i helgen!
Han ringde just och ville småsurra lite. Ingen träff idag då han just slutat jobba och jag ska upp i ottan..
Förhoppningsvis får jag chans att ta upp det i helgen!
Tar med fika, badkläder och går runt Sidsjön? Åker ut på Alnö och går en tur och badar? Kör lite söderut och går en tur med tält på kustleden?Alltså, jag är ju inte direkt aktiv här, men efter öken har jag på något sätt träffat en kille som ska komma och hälsa på mig inom kort. Det var ett sådant moment där jag bara kände att jag måste få lära känna den här killen, och han kände uppenbarligen detsamma. Vi har väl båda pratat om att vara vänner och se vilken riktning det tar, men nu har jag lite ångest över vad vi ska hitta på. Jag jobbar mest, studerar eller umgås med min systerson, så har noll koll. Sundsvall är staden, men jag känner mig hemmablind. Vad gör man ens? Jag kan visst ta en fika, men är inte direkt någon som hänger på restauranger eller barer. Åker ju hellre till en fin sjö och dricker något gott och badar eller något. Kanske ska fråga om han vill tälta?
Vad har ni för förslag?
Känns ju positivt att han ringer bara för att prata, även om ni inte kan träffas!![]()
Fast alltså, om han vet allt om dig så som du skriver, då vet han om allt det där. Då förstår han också fullt ut att det inte går att sätta krav och måsten på dig, att det aldrig kommer leda till en fungerande relation. Och nu när han vet det, så känner han att han vill testa att ha någon typ av förhållande med dig. Då är han alltså helt med på att det får bli så utan att det blir mer krav osv? Eller hur?Ja, han är verkligen fantastisk!Men jag vet ju också hur jag är... Känner mig trängd, får panik, och är vill bara vara ifred. Det är så svårt att förklara hur jag tänker.... Tänk så har jag tyckt om att umgås med honom så mycket just för att vi inte haft några krav eller någon stämpel på oss, för att vi är just bara kompisar?
Om vi börjar dejta så kommer det kanske mer krav och måsten, sen känner jag mig trängd igen, får panik, avslutar allt, och lyckas såra den sista människan på jorden jag vill såra?