Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Uugh jag vill verkligen köpa ett klösträdMen jag bor hos mina föräldrar (som absolut inte vill ha mer än den lilla metershöga grejen
) och mitt rum får inte plats med mera grejer
Jag blir sugen att slänga ut en hel bokhylla för att få plats med en
Edit: ... Jag undrar om jag kan det ...![]()
Eh ... det är bara det att väggarna är också fullaKlart du kan
Om inte annat, får du för dina föräldrar borra lagom många random hål i väggarna???
Går ju att bygga klös/klätter med hjälp av avsattser...![]()
Jag har dock inte plats ens för en sådanDe flesta golv till takträd spänner du bara upp genom att skruva den i taket - om du inte har riktigt stora och tunga katter så räcker det utmärkt = inga skruvar, spikhål och liknande. Och de behöver inte ta stor plats heller.
![]()
![]()
Jag har dock inte plats ens för en sådanom jag inte ska ställa den mitt i rummet
![]()
Eller vänta... Jag lyckades, eh, "laga" klösträdet tillfälligt. Kul att utställningsmatskålen kom till användning igen.Jag måste också inhandla ett klösträd! Det som står ute på balkongen gick tydligen sönder när Luna stod på hängkorgen... Eller, korgen gick sönder, samt plasten på stången som hängkorgen satt på, så nu står där en ihålig stång och ett stackars slitet och fult klösträd. Jag är ändå imponerad över hur länge det hållit - vi inhandlade det när vi väntade Leah och Ellen för tre år sedan. Med tanke på att det var ett relativt billigt klösträd med stammar på 7,5 cm så tycker jag att det har varit oväntat hållbart.
Nu funderar jag på att klicka hem ett klösträd från tyska eBay. Någon som vet om man måste betala tull på varor från Tyskland?
Det vore onekligen lite praktiskt om man hade mycket tomt utrymme som behövde fyllas och dåliga gröna fingrar ... men jag vet inte om jag skulle köpa den ändåNär du får lite mer plats, kan du alltid köpa ett sånt här träd
![]()
http://www.ahiddenhollow.com/welcome.html
Det vore onekligen lite praktiskt om man hade mycket tomt utrymme som behövde fyllas och dåliga gröna fingrar ... men jag vet inte om jag skulle köpa den ändå![]()
Det här var faktiskt snyggt
![]()
.. är det typ bara att gå ut i skogen och hugga ned ett litet träd?![]()
Vaddå bli av med småkrypen? Gratis underhållning för kattenYup! Snyggt. Njaa, man kan men jag tror att trädet måste torka ur och spreja det för att bli av med alla småkryp och sedan lacka det med något. Men går gör det nog!![]()
Och det skulle bli intill en bokhylla som inte är fastskruvad i väggen ...Och det här är inte så dumt med ikeagrejer och mattbitar och lim. Men ... plats, plats, plats.
![]()
Jag har en tavla som jag gärna skulle lägga undan men den är från min döda faster och pappa skulle bli sur![]()
Jag beklagar din förlust. Det gör så fruktansvärt ont när dessa små liven lämnar oss.Nu har min älskade Tassa tassat vidare. Lugnt och stilla hos vet pga njurarna. Det är tomt men jag har ju Missia kvar som tröstar mig.
Att de små fyrbeningarna tar sådan stor plats i våra hjärtan![]()