Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
På bibblan i dag bläddrade jag i en bok med berättelser om hjältehundar genom historien. Jag räknade inte exakt men det verkade vara en hundras som lite mer än andra varit människans bästa vän. Kan ni gissa vilken?
Det var Newfoundlandshundar. När jag var liten stod jag bredvid en som oprovocerat välte och högg min sexåriga kusin i ansiktet. Den var ju sjuk såklart och inte på något sätt representativ men jag har svårt att se dem som hjältehundar.
Trädgård & Växter Bra idé! Att jag inte tänkt på det.
Kanske för att jag alltid behåller alla 100 plantor och trycker ner trångt som katten bara för att...