Är du inte lite känslig nu?Jag fyndade en halv laxsida häromdagen på kort datum - egentligen menad för grill men eftersom jag inte vågar elda på parkettgolvet så blev det ugnen
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Är du inte lite känslig nu?Jag fyndade en halv laxsida häromdagen på kort datum - egentligen menad för grill men eftersom jag inte vågar elda på parkettgolvet så blev det ugnen
Är du inte lite känslig nu?(låter som väldigt bra matdagar det senaste
)
Självklart! Låter ju som optimala förutsättningar!Kan man få receptet på lasagnen @Killaloe ? Jag har frysta färska lasagneplattor, massa halvmjuka rotsaker samt en liten burk keso jag behöver göra av med och det lät ju som klippt och skuret![]()
Kebabpizza! Jag har aldrig ätit det.Vi åt på Möruddens Brygga kvällen vi kom, var för trötta för att ta oss in till Karlstad, Partnerns färska pasta var aptrist, mina Moules var riktigt bra! Sen blev det en lunch på Värmlands Museeum, helt okej. Sen styrdes kosan mot Ransäter, där fanns ingen mat så Partnern hämtade kebabpizza i Munkfors.
Kebabpizza! Jag har aldrig ätit det.
Så det finns någon mer än mig som inte kan med kokt potatis?Lunch på Rökeriet mellan Yngsjö och Åhus. På grund av min djupa avsky mot kokt potatis, tog jag Fish & Chips. Riktigt gott! Lokal folköl till. Kaffe och praliner.
Nu dags för kvällsmacka och te hemma, rätt povert kommer det att bli.
Jag känner ytterligare någon som helst inte äter det. Jag kommer på två på rak arm. Sen ser jag numera väldigt sällan kokt potatis, både hemma hos folk och tex i kollegors lunchlådor. Jag tror att kokt-potatis-eran är i avtagande.Så det finns någon mer än mig som inte kan med kokt potatis?
Neeeeeeeeeej!Jag tror att kokt-potatis-eran är i avtagande.
Neeeeeeeeeej!
Jag kommer alltid att hålla fast vid detta om jag så kommer vara helt ensam om det. Kokt potatis är livet! Livet!![]()
![]()
Eller hur!! Dåligt kokt potatis borde vara straffbart!Jag står på din sida.God potatis som är kokt på rätt sätt är förbannat gott! Men det är med potatis som med pasta; koka fel och den blir snudd på oätlig.
Älskar också kokt potatis! Eller all potatis.
Vi och Håkan-Bråkan.