A
Ambra
Sv: Lämna VALP utanför affär...
Precis idag så ringde en bekant och berättade att en släkting till henne hade bundit sin vuxna rottis utanför apoteket, när hon kom ut så såg hon hunden och en okänd man gå iväg![Crazy :crazy: :crazy:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Hon ropade naturligtvis efter honom och han påstod att hunde hade kommit lös(eller hur
)
Det hela slutade iaf. lyckligt eftersom han utan protester lämnade hunden ifrån sig!![Banana :banana: :banana:](/bilder/smilies/banana.gif)
Jag levde lite i tron att ingen skulle våga närma sig mina heller (har två schäfrar) men den tron är tokrubbad nu!
Jag har lämnat mina utanför Konsum för att handla Cigg, där jag hela tiden ser dom genom fönstret men nu vete gudarna om jag ens vågar det![Eek :eek: :eek:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Visst, jag har också lämnat min hund utanför affären några gånger. Men han var vuxen, och det är dessutom inte alla som vågar sig fram till en stor schäfer hur som helst.
Precis idag så ringde en bekant och berättade att en släkting till henne hade bundit sin vuxna rottis utanför apoteket, när hon kom ut så såg hon hunden och en okänd man gå iväg
Hon ropade naturligtvis efter honom och han påstod att hunde hade kommit lös(eller hur
Det hela slutade iaf. lyckligt eftersom han utan protester lämnade hunden ifrån sig!
![Banana :banana: :banana:](/bilder/smilies/banana.gif)
Jag levde lite i tron att ingen skulle våga närma sig mina heller (har två schäfrar) men den tron är tokrubbad nu!
Jag har lämnat mina utanför Konsum för att handla Cigg, där jag hela tiden ser dom genom fönstret men nu vete gudarna om jag ens vågar det