Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
TS ska inte BEHÖVA sälja sin valp. Hon har folk som ställer upp och tar Devin. Han far inte illa på något sätt.
Då kanske TS ska förhandsgranska innan hon postar en tråd, så slipper det bli så mycket missförstånd, har dock svårt att tro att alla andra trådar om hennes hund ochså varit felformulerade.TS har väl ibland lite svårt att formulera sig på rätt sätt och mycket har blivit fel från början i hennes trådar.
Jag skulle ha det lika krisigt som hon om det inte gick helt plötsligt för min dagmatte. Jag litar på henne, och vet att hon kommer ställa upp. Ts litade på sin dagmatte/dagmattar.
Uppenbarligen inte, eller hur? Det är hundägarens ansvar att alltid ha en back-up plan, dvs TS i detta fall.Om det är ens mamma lovar att ställa upp så kan man väl visst fölita sig på andra?
Det är något man bör ha tänkt på från första början. Man skaffar sig helt enkelt Inte en valp när livs/jobbsituationen inte passar.Man kan ju inte lämna valpen ensam hur länge som helst, och man vill väl inte lämna bort sin valp till massa olika personer. Livssituationer förändras, det kan man inte hjälpa.
Men sluta nu, det har gått EN dag(om vi går efter trådens start)-så lätt/snabbt hittar man knappast(isåfall väldigt sällan) en dagmatte/husse som är guldvärd.TS vill inte att valpen ska fara och flyga mellan olika personer, hon vill ha en fast dagmatte som hon inte kan hitta.
Fast hur vet du det?
Fast hur vet du det?
För att hon haft valpen i TVÅ månader. Och haft hundvakt iallfall delar av tiden.
.
19 mars kom hunden, så strax under en månad har hunden bott hos henne.