Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Organisationsnummer från Skatteverket, handläggningstid?
Som rubriken lyder: Är det möjligen någon som har koll på hur lång handläggningstid det ungefärligt normalt sett är på att få ett organisationsnummer för en ideell förening?
Tog ungefär en vecka från det att de hade fått ansökan för oss. Men kan tänka mig att det delvis beror på hur mycket de har att göra, är ju deklarationstider nu.
@nickan1 Åh, det hade jag inte en tanke på! Kan förklara varför jag inte hört något på snart två veckor. Inte mycket annat att göra än att hålla tummarna för att det händer något nästa vecka.
Hästnyheter På grund av personalbrist finns det inte längre jourveterinärer i fyra kommuner på Höglandet under kvällar, nätter och helger.
Något som...