daschni Trådstartare 26 Apr 2011 #1 är det någon som vet vad det kostar att importera en islandshäst från Tyskland till Sverige?? hoppas någon här ute vet..
är det någon som vet vad det kostar att importera en islandshäst från Tyskland till Sverige?? hoppas någon här ute vet..
daschni Trådstartare 26 Apr 2011 #2 Sv: kostnad för att importera från Tyskland eller är det bara tullavgift å sådant?? vad kostar en transportfirma?
Sv: kostnad för att importera från Tyskland eller är det bara tullavgift å sådant?? vad kostar en transportfirma?
tina_sj 26 Apr 2011 #3 Sv: kostnad för att importera från Tyskland http://www.bukefalos.com/f/showthread.php?t=997849 Testa google de gjorde jag
Sv: kostnad för att importera från Tyskland http://www.bukefalos.com/f/showthread.php?t=997849 Testa google de gjorde jag
C cowgirl73 28 Apr 2011 #4 Sv: kostnad för att importera från Tyskland Inga tullavgifter. Transportfirma kostar ca 5-10000 kr beroende på vart hästen står. Jag hade anlitat en firma istället för att köra själv, de är bättre för hästen och tar inget av din tid i anspråk.
Sv: kostnad för att importera från Tyskland Inga tullavgifter. Transportfirma kostar ca 5-10000 kr beroende på vart hästen står. Jag hade anlitat en firma istället för att köra själv, de är bättre för hästen och tar inget av din tid i anspråk.