Hej jag funderar på en vindskydd alternativ.

E

Elisabethh

Hej jag funderar på hur jag ska ha min vindskydd på bästa sätt hemma och funderar på att kanske köpa en fräsh skåp som har suttit på en lastbil. Det som verkar riktigt bra är att det är golv och tätt i alla väder.
Men och andra sidan hur bra är det? Den 7,4m lång, 2,6 bredd och 2,6 hög.
Vad tycker ni, blir det jätte ful? den är helt vitt utan massa reklam.
Det är en stor ingång på 2.6 gånger 2.6 meter.
Har ni en sådan eller känner ni någon som har det?
Mvh Frédérick Boulanger
 
Sv: Hej jag funderar på en vindskydd alternativ.

jag vet folk som gjort uteboxar av containrar (vilket man inte kunnat se eller gissa att det varit när det varit klart, godkänt har det oxå blivit) och det kan väl inte vara så stor skillnad, det borde kunna fungera bra :) det knepiga skulle väl vara att förankra det på ett bra sätt, om det skulle storma rejält.
 
Sv: Hej jag funderar på en vindskydd alternativ.

tack för ditt svar, jag pratar runt lite och ska ser vad det blir?
 
Sv: Hej jag funderar på en vindskydd alternativ.

hopp :) provar igen
 
Sv: Hej jag funderar på en vindskydd alternativ.

Lastbilsskåp är jättepopulärt här. Jag har fyra stående här.. Tre ska bli stall och ett har blivit hönshus. Det finns bilder under hästverksam och tråden heter billiga lösdrifter.

Det är ju inte så snyggt, men om man målar dom och lägger tak så ser dom ju inte så farliga ut.;) Eller iaf sätter en annan färg på dom.
 

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp