Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Kapar tråden och undrar vad ni tycker om ett föl som är 3,5månad? Kan dom gå ute fast det är ihållande regn? Dom är vana vid att gå ute dygnet runt men nu har det regnat hela dagen och det ska tydligen regna inatt också.
Dom andra i stallet tar troligtvis in sina ston med föl inatt men jag jag vet inte hur jag ska göra med mina. Är det jättetaskigt att ha dom kvar ute?
Mitt 3,5-månadsföl + mamma har gått ute i natt, men i den hagen som de går i så är hälften tät skog så de har torra liggplatser och "tak" över huvudet. Ska åka upp dit strax och kolla läget, men är de genomblöta och står och huttrar så får de komma ner till stallet ett tag. De stod inne rätt mycket igår för att torka och när jag släppte ut dem igen var det uppehåll och de var torra i pälsen båda två. Så jag är inte orolig för dem just nu, men fölet som tråden handlar om har naturligtvis stått inne och gör så fortfarande. Det regnar en del just nu och blåser rätt hårt.Kapar tråden och undrar vad ni tycker om ett föl som är 3,5månad? Kan dom gå ute fast det är ihållande regn? Dom är vana vid att gå ute dygnet runt men nu har det regnat hela dagen och det ska tydligen regna inatt också.
Dom andra i stallet tar troligtvis in sina ston med föl inatt men jag jag vet inte hur jag ska göra med mina. Är det jättetaskigt att ha dom kvar ute?