athena_arabians
Trådstartare
Dags för ny tråd igen! 
Just nu håller jag på att städa inne
Just nu håller jag på att städa inne
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Gör ingenting mer än slösurfar.
Så vänligtDu kan få komma hit och hjälpa mig att städa![]()
![]()
Så vänligtTyvärr är jag fruktansvärt dålig på just städning
![]()
För att jag studerar, och inte arbetat speciellt mycket vid sidan av mina studier under vårterminen. Man måste tydligen komma upp i minst 10700 kr per år intill studierna för att ha rätt till sjukpenning, men jag hann ju aldrig jobba något nu i somras eftersom jag blev skadad fyra dagar efter att terminen var slut.@cili Jadå, jag menade inte att du hatade, tänkte mer på hur det brukar låta om FK.
Varför skulle du inte få sjukpenning?
Det är faktiskt en mycket viktig kunskap, man ska välja sina krigDu kan nog inte vara sämre än mig...men jag är VÄLDIGT bra på prokrastinering!
![]()
Vet jag inte vad det ärDu kan nog inte vara sämre än mig...men jag är VÄLDIGT bra på prokrastinering!
![]()
Aha, jag förstår. Ja det låter ju jäkla surt om hela sommarinkomsten sket sig.För att jag studerar, och inte arbetat speciellt mycket vid sidan av mina studier under vårterminen. Man måste tydligen komma upp i minst 10700 kr per år intill studierna för att ha rätt till sjukpenning, men jag hann ju aldrig jobba något nu i somras eftersom jag blev skadad fyra dagar efter att terminen var slut.
Jag har en sprillans ny skvallertidning som jag funderar på att ta tag i![]()
Det skulle jag inte alls det eftersom telefonen ringde![]()
5,5v sjukskrivning blev det, och jag är inte helt bra än. Skulle jobbat en del med foto och massage, så jag kan ju inte bevisa mina inkomster på något vis (och nu när sjukskrivningen är över har de jag skulle fotat gått till andra så här står jag och stampar utan att få in någonting). Blev erbjuden eventjobb, men har heller inget bevis på att jag tackat nej till det p.g.a. sjukskrivningen, det enda jag kan få tillgång till är intyg om att jag tackat nej vilket ju inte är ett tillräckligt bra bevis.Aha, jag förstår. Ja det låter ju jäkla surt om hela sommarinkomsten sket sig.
Syftningsfelet från Bukes annonser just nu
Vi är en mindre välskött ridskola på västkusten som ...