C
clownen
Vad tröttsamt det är med ston som går långt över tiden ![Mad :mad: :mad:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Vårt sto var beräknat till den 3april. Härligt, tänkte vi, med ett tidigt föl!
Har hon fölat än då? Nej det har hon inte!
Verkar hon vara på gång? Nej det verkar hon inte?![Mad :mad: :mad:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Hon har fyllt juvret väldigt lite. Magen har flyttats bakåt och neråt. Alltihop har kommit längre fram under svansen. Hon hetsäter och vandrar.
Då kanske ni tänker att det verkar ju vara på gång iallafall
Nope säger jag så har det sett ut i 14 dagar ![Mad :mad: :mad:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Eftersom detta är hennes första dräktighet så kan vi inte säga något om hur tillvägagångssättet brukar vara. Vi har iallafall föllarm kombinerat med kamera på henne. Sen får vi väl se när det kommer och vad som kommer![Grin :grin: :grin:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Jag som skall till Göteborg på Lördag är givetvis nipprig att jag inte skall få vara med utan att min man ensam får det nöjet![Cool :cool: :cool:](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Skönt att få gnälla av sig iallafall![Big Grin :D :D](data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAIAAAAAAAP///yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7)
Vårt sto var beräknat till den 3april. Härligt, tänkte vi, med ett tidigt föl!
Har hon fölat än då? Nej det har hon inte!
Verkar hon vara på gång? Nej det verkar hon inte?
Hon har fyllt juvret väldigt lite. Magen har flyttats bakåt och neråt. Alltihop har kommit längre fram under svansen. Hon hetsäter och vandrar.
Då kanske ni tänker att det verkar ju vara på gång iallafall
Eftersom detta är hennes första dräktighet så kan vi inte säga något om hur tillvägagångssättet brukar vara. Vi har iallafall föllarm kombinerat med kamera på henne. Sen får vi väl se när det kommer och vad som kommer
Jag som skall till Göteborg på Lördag är givetvis nipprig att jag inte skall få vara med utan att min man ensam får det nöjet
Skönt att få gnälla av sig iallafall
Senast ändrad av en moderator: