Du använder en gammal webbläsare. Den visar troligen inte denna och andra webbplatser på ett riktigt sätt. Du bör uppgradera eller använda en annan webbläsare.
Nu har jag varit på JULA och skaffat lina och krokar.
Nästa problem. Hur fäster jag flaggan i krokarna? Eller snarare krokarna i flaggan..
Krokarna/clipsen är av plast med ett hål och en "ögla" som är öppen för att fästa en motsvarande ögla. På min flagga finns en repögla. Hur sätter jag fast plastkroken i flaggan? Karbinhake??
Kroken på linan är ju bara att knyta fast. Men kroken på flagan?
Många frågor. Kliar mig i huvudet och fattar inte.
Det borde väl fungera med karbinhake, på den flaggan jag hissade tror jag det satt krokar/clips i flaggan med (men jag är osäker, jag höll i flaggan så den inte nuddade marken och fick sen stiga tillbaka och ställa mig och göra honnör)
Hästhantering
Hej alla, långt inlägg och jag ber om ursäkt men har mycket att skriva.
Jag har redan ett konto här på buke, men då detta känns alltför...
Hästnyheter På grund av personalbrist finns det inte längre jourveterinärer i fyra kommuner på Höglandet under kvällar, nätter och helger.
Något som...