Lilla
Trådstartare
Jag kollade för ett tag sen men kan ju ha missat. Kollar igen.Granngården här säljer Bozita blötmat vad jag vet.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
Jag kollade för ett tag sen men kan ju ha missat. Kollar igen.Granngården här säljer Bozita blötmat vad jag vet.
Jag kollade för ett tag sen men kan ju ha missat. Kollar igen.
Var hittar du hemsidan? Hittar inte.Kan ju vara olika utbud förstås. Finns på deras hemsida, kanske går att beställa hem till butik?
Just ja, vi är inte granngården längre.Kan ju vara olika utbud förstås. Finns på deras hemsida, kanske går att beställa hem till butik?
Körde bara Mjau när hon var liten. Men så tröttnade hon lite och när hon var mkt sjuk så sa vet att det viktiga var att hon åt, inte vad hon åt. Efter det har det blivit Latz, gourmet och sheba. Hon gillar mat i gelé bäst och det är bra för nu på slutet blev hon lös i magen av Latz i sås.
Vi har granngården men tror inte att dom har.
Vi har inte Granngården längre kom jag på. (XL-bygg)Granngården har bozita blötmat. Kanske kan din butik vad det nu blivit ta hem?
Annars beställ online från någon av butikerna med hemleverans. Kommer hem till dörren
Vi har inte Granngården längre kom jag på. (XL-bygg)
Orkar faktiskt inte börja beställa utan vill kunna gå till affären.
Jag tycker bara att det är jobbigt. Det gäller att hålla koll så man inte står utan.Jo men jag menade fråga de, xl bygg, om de vill ta hem?
Vad är jobbigt med att beställa? Du bör ju se till att hon får bra mat. Om det inte finns i affären där du bor är ju alt åka längre och shoppa. Eller helt enkelt beställa. Så om du inte vill handla online - ta en road trip och åk nånstans där du kan köpa annan mat.
Jag tror jag har både bozita och mjau tetror I köket, samt diverse annat. Jag skickar gärna mot frakt så kan du testa vad hon äter. Du får fodret gratis alltså. Men det hjälper kanske inte heller om du vill slippa hämta ut ett paket?
Whiskas går bort. Hon var aldrig riktigt glad i det och åt det när hon var som sjukast. Har säkert inget med ngt att göra men ger det inte.Finns även flera olika sorters torrfoder du kan få smakprov på. Om du vill.
Alla är inte "bra mat" när det gäller portions påsarna men om du vill testa hur kräsen hon är etc.
Visa bifogad fil 38642
Whiskas går bort. Hon var aldrig riktigt glad i det och åt det när hon var som sjukast. Har säkert inget med ngt att göra men ger det inte.
Gourmet gillar hon ganska bra men vill begränsa såsintaget.
Det enda hon inte gillar alls är oxkött och biff. Oavsett märke.
Tack men Mjau finns i affären och jag kommer försöka hålla mig till foder som finns här.Jag kan om du vill skicka bara bozita och mjau. Men som sagt bara om du vill, hojta I så fall.
Och för den som undrar varför jag har ett halvt skåp med kattmat jag inte vill ha så beror det på att jag fick massa Bozita och Mjau med när jag hämtade Lukas samt att jag har en sjukt kräsen ragdoll som ratat det mesta och behövt prova mig fram.
Idag har jag tre katter som äter olika mjukmat, varav en allergisk. Jag ger ytterst lite mjukmat varför tetror (som bara Lukas kan/vill äta) går bort. De tar inte slut.
Så Lukas äter mushbullar, siamesen äter allergimat och ragdollen en specifik Hillsmat. Nä de är inte bortskämda!
Tack men Mjau finns i affären och jag kommer försöka hålla mig till foder som finns här.
Då ska jag gå till affären och se om jag kan börja ge det igen.Mjau är bra mat. Det är f.ö samma tillverkare/producent som gör Bozita
Tack men Mjau finns i affären och jag kommer försöka hålla mig till foder som finns här.
Ja om hon äter det.Då löser det sig. Mjau våtmat är som sagt bra mat. Här har city gross den för kastrerad katt btw.den är i portions påse och dyrare dock så onödigt köpa om hon kan äta tetra.
Ja om hon äter det.
Ja fast du skrev då löser det sig.Och äter hon inte det får du lösa det problemet när det kommer.
Ja det har jag märkt är väldig skillnad.@MarieJ ang Mjau så även värt att kolla flera affärer runtomkring som @Alexandra_W är inne på, vissa tar bara hem typ 2 smaker/sorter medans andra har en hel uppsjö !