Sv: tömkörning?
kl
HEEEJ KOMPISAAAR!!
Idag har jag inte tömkört! MEN!!! (!!) jag har druckit viiiiin! Nu har jag bara 1½ glas kvar också så jag måste passa på innan det är slut och det är dax för bingen!!
VAD GÖR NI NU FÖR TIIIDEEEN??? VARFÖR HÖÖÖR NI AAALDRIIIG AAAV EEEEER?
JAG VÄÄÄNTAR VID HÖRNET PÅ SEEVEN ELEEEVEEN!???!?!!! (!!!!)
Idag har vi inte gjort något...

Eller Wills har agerat brunte och låtit en kompis till mig, som har väldiga problem med kroppen och inte kunnat rida på år, rida på honom till ridhuset... Tårarna flödade och alla var happy.
Sen stod vi där i en timma i ridhuset och visslade innan det var dax för Wills att bära kompisen hem igen!
Den uppgiften skötte han exemplaaariskt och kompisen var hur nöjd och glad som helst!!
Jag var mest nöjd över Wills när han stod stilla utanför stallet, obunden när jag plockade av han sadeln. Och sen när han backade (efter att han gått frammåt) bara genom att jag tittade surt på honom!
I övrigt har jag funderat på om jag kanske skulle börja med skidskytte eller något.. dagen har vart såååå bra och det har verkligen känts som att jag valt rätt idrott/sport/hobby. Iof kanske inte skidskytte skulle vara en jätte bra ide då jag lyckades skaffa mig en blåtira när jag sköt lufgevär en gång, jag höll ögat förnära kikarsiktet och fick halva kikarsiktet in i hjärnan (kändes det som) av rekylen. (HEEEY BLONDIE!! *jam jam*)
Idag är det ingen vanlig dag, för idag är det Willes och Helens födelsedag (1 år ihop) hurra hurra hurra. Men TYDLIGEN var det bara en av dessa två som tyckte att tillfället var värt att fira. Den andra tyckte TYDLIGEN att det äntligen var så givet att han skulle få stanna i familjen att han skulle få göra preciiis som han ville. (Haha.. v(w)ille) Den andre stackars saten får väll sitta här med datorn i knät, sura över att datorn laggar och hänger sig stup i kvar så att det inte går att höra något.. samtidigt som den andre delen av ekipaget käkar kvällsmat och skiter ner hela boxen.. baaara för o jääävlas!!
PS! Sen undrar jag en sak... de där grejerna på "GROUPON" reklamen.. (här till höger) vad är det ens för något? Är det kakor? Är det hamburgare som ser jädrigt vidriga ut? Är det glass? Kunde man inte gjort en reklam som var lite mer.. tydlig? Borde man inte göra en lite tydligare reklam.....
JAHAAA!! titta! Om man scrollade upp lite så man såg hela reklamen... (äh håll truten) så kan man tydligen äta så mycket man kan.. det låter ju huuur bra som helst... men av vad? Kan inte hävda att jag blir jätte sugen att äta det jag ser på bilden iaf.. den bruna längst ner ser ju inte jätte olik ut det jag brukar hitta i hästarnas boxar om mornarna... det gör mig ju inte så jätte sugen.. MEN! Om det är någon som känner sig sugen så kan ni alltid få komma hem till mig och äta allt ni kan också!!! JAG LOVAR! OCH! ITS ON THE HOUSE!!! DS!