M
Morotsbiten
Någon som vet någe omdenna hints??... avkommer personliga åsikter osv??
Han är ju sååå snygg
Han är ju sååå snygg
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
OBS: This feature may not be available in some browsers.
shady skrev:Finns en mega tråd om honom redan här på avel. Sök. Då får du också reda på vad vi andra anser om honom och avel med icke godkända hingstar.
shady skrev:Jo man tycker ju det, men det verkar inte som att 25 öringen trillar ner som den skall.
Detta är inte den enda tråden dom går ¨på folk men dom vet tydligen bäst om allt och alla!Cyllene skrev:Har läst igemom den gamla tråden och fick mig ett gott skratt. Satan vad Trassla & Domaren var "på" i den debatten...![]()
Visst håller med nu när ajg har läst alla trådar om macksy.. han är inte fin idag som 26 år men å andra sidan 26 åringar brukar kunna se skruttiga ut Men jag reagerar på det är hur fan kan man använda en så pass gammal häst i avel?? det tar ju på benen att stå och betäcka och det tar på krafterna! [/QUOTE skrev:Han är för gammal att stå på bakbenen några ggr vid 26-års ålder anser du men ditt sto är nu 24, åt och ska betäckas väl iår och därefter vid 25 års ålder föla, du tror inte det är minst lika jobbigt för henne?? eller har det här året en så stor skillnad så din häst är så mycket fräshare än en 26-årig hingst?