snabb hjälp i vaccinfråga!

T

tretjak

Har vi någon som kan vaccinsorter här?!

Det är lögn i h-te att få tag på någon vet i dag tydligen så jag ställer frågan här så länge. Vaccinet heter Equilus Equenza och hästen har fått dessa 040416 + 040525 och ska nu vaccineras den 10/5 igen. Problemet är att hans gamla vaccinkort är bara BORTA och dessa vaccineringarna är de som är stämplade i passet. Det är superviktigt att få reda på OM dessa vaccineringar är hans grundvaccinering och att det bara saknas en nu för att alla papper ska vara klara för tävling??

Tacksam för snabba svar! :bow:
 
Sv: snabb hjälp i vaccinfråga!

Om jag fattat rätt så har de de två första ifyllda i passet redan, och då spelar det ingen roll att vaccinationskortet är borta. Vitsen med passet är ju att ha all dokumentation på ett ställe! :)
Hästen är med de vaccinationerna tillräckligt vaccinerad för tävling redan nu, och du behöver ge hästen en påfyllnad innan 24 maj.
 
Sv: snabb hjälp i vaccinfråga!

ÅÅH, TUSEN TACK FÖR SNABBT SVAR! :bow: :bow: :bow:

Då är jag genast lugnare, SOM jag har snott runt efter det här förbaskade vaccinkortet!

Nu är det bara till att skicka in anmälan :banana: :banana: :banana:
 

Bukefalos, Hästnyheter, Radannonser

Allmänt, Barn, Dagbok

Hund, Katt, Andra Djur

Hästrelaterat

Tillbaka
Upp